William „draken” Sundin ogłosił, że staje się częścią organizacji Guild Esports, którą reprezentować będzie na scenie VALORANTA.

W czerwcu bieżącego roku ogłoszono powstanie nowej organizacji esportowej Guild Esports, której twarzą medialną stał się sam David Beckham. Z początku zapowiadano, że podmiot będzie skupiał się grach Rocket League, Fortnite oraz FIFA, lecz dziś ogłoszono dywizję VALORANTA.

Wśród graczy znalazł się były reprezentant Ninjas in Pyjamas oraz Fnatic – William „draken” Sundin. Szwedzki zawodnik przez lata rywalizował na scenie Counter-Strike: Global Offensive, zaś szczyt jego kariery przypadł na lata 2018-2019. Od początku bieżącego roku nie zagościł nigdzie na dłużej, a zbawieniem dla niego okazała się premiera VALORANTA. Szwed od razu na poważnie zajął się tym tytułem, osiągając już kilka sukcesów.

Drugim wartym wyróżnienia graczem jest Malkolm „bonkar” Rench. Ten w przeszłości również reprezentował barwy Ninjas in Pyjamas, lecz na scenie Paladins, gdzie dwa razy zdobył tytuł mistrza świata. Zaraz po premierze VALORANTA kontynuował swoją przygodę z tą organizacją, lecz zakończyła się ona zaledwie po dwóch miesiącach.

Guild Esports przejęło skład znany dotychczas jako Bonk, który pod koniec sierpnia wystąpił w finale LVL Clash 2 razem z G2 Esports. Oto jak wygląda zespół:

  • Sweden William „draken” Sundin
  • Sweden Malkolm „bonkar” Rench
  • Sweden Yacine „Yacine” Laghmari
  • Sweden Leo „ziz” Jannesson
  • Sweden Filip „goffe” Gauffin