Acend już na ćwierćfinale kończy swój udział w turnieju Valorant Champions Tour Stage 2: Challengers 1. Zespół starxo przegrał 1:2 z NiPem.

  • European Union Acend 1:2 European Union Ninjas in Pyjamas (Haven 13:9, Icebox 10:13, Bind 8:13)

Pierwsza mapa, czyli Haven, to naprawdę bardzo dobra gra ze strony Acend. Zespół prezentował to, z czego zasłynął na poprzedniej edycji Masters – był bardzo zgrany i miał do perfekcji przygotowane wszelkie zagrania pod poszczególnych agentów. W dodatku indywidualne umiejętności poszczególnych graczy również stały na wysokim poziomie. Sytuacja zaczęła sie komplikować w drugiej połowie, kiedy to NiP niespodziewanie dogonił rywala, a nawet wyszedł na prowadzenie 9:8. Wówczas jednak Acend ponownie wzięło sprawy w swoje ręce i zaczęło grać jak z nut. Kluczową rundą do zwycięstwa była ta z numerem 19. kiedy to panował remis 9:9. Wówczas koldamenta ugrał niesamowitego clutcha 1vs4, który zrujnował ekonomię rywala i w dłuższej perspektywie przełożył się na zwycięstwo 13:9.

Rywalizacja przeniosła się na Iceboxa – pick Acend. NiP miał to szczęście, że zaczął grę po stronie atakującej. Efekt? Kompletna dominacja w pierwszej połowie i miażdżące prowadzenie 11:1! Ciężko było wierzyć w jakikolwiek dobry wynik Acend, a mimo to ekipa starxo ruszyła do odrabiania strat. Zespół miał minimalny margines błędu, ale i tak w ekspresowym tempie zaczął gonić wynik. Znakomicie grał, z resztą jak zwykle, cNed. To właśnie powalenie Turka w pierwszej kolejności umożliwiło NiPowi zakończyć mecz w 23. rundzie wynikiem 13:10.

Tym samym czekała nas trzecia mapa, czyli Bind. I tym razem to NiP miał lepszy start – europejski kolektyw błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 8:1. Tak duża przewaga pozwoliła Ninjom pozostać na prowadzeniu do końca spotkania, Acend było w stanie zbliżyć się maksymalnie na jeden punkt do przeciwnika. Bind zakończył się wygraną NiPu 13:9, w rezultacie to Jady i spółka awansowali do kolejnej fazy turnieju. Drużyna starxo zaś odpada z Challengers 1 i na bilety na Challengers Finals musi jeszcze poczekać.