W niedawnym ujawnieniu podczas swojego pierwszego streamu w tym roku, popularna osobowość e-sportowa Jeremy „Disguised Toast” Wang ujawnił, że jego organizacja e-sportowa, DSG, nie będzie wystawiać drużyny w Valorant Game Changers (GC) w sezonie 2024. Decyzja ta została podjęta po trudnym sezonie 2023, w którym zespół napotkał niepowodzenia, w tym nie zakwalifikował się do pierwszego głównego wydarzenia Game Changers w Ameryce Północnej i napotkał incydent oszustwa w trzecim i ostatnim turnieju.

Zwolnienie zespołu Game Changers przez DSG

20 grudnia 2023 r. oficjalne konto DSG w mediach społecznościowych ogłosiło zwolnienie zespołu Valorant Game Changers, powołując się na dyskomfort związany z dalszymi inwestycjami w obecny stan kobiecego toru. Sezon 2023 przyniósł zarówno pozytywne, jak i negatywne doświadczenia dla organizacji, z godnym uwagi incydentem oszustwa rzucającym cień na ich wyniki.

Spostrzeżenia Toasta na temat odejścia Game Changers

Podczas transmisji jeden z widzów zapytał, czy Disguised Toast rozważa przejęcie drużyny Valorant Challengers i GC w 2024 roku. W odpowiedzi właściciel organizacji e-sportowej wyraził niechęć do ponownego wejścia na kobiecy tor w najbliższym czasie. Toast dostarczył więcej kontekstu do decyzji, stwierdzając, że rozmowy z Riot Games pozostawiły mu wrażenie, że Valorant Game Changers może nie być na pożądanym poziomie w 2024 roku.

Mieszane wyniki okresu 2023: Wpływ i niepowodzenia

Disguised Toast zastanawiał się nad obwodem Valorant Game Changers 2023, uznając zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty DSG. Podczas gdy organizacja wywarła pozytywny wpływ na scenę, incydent związany z oszukiwaniem zniweczył ich doświadczenie. Streamer podkreślił, że dyskusje z Riot Games po GC3 pozostawiły go sceptycznym co do gotowości toru na nadchodzący rok.

Disguised Toast powiedział, że tor 2023 był dobry i zły dla orgów, zły w incydencie oszustwa i dobry dla wpływu, jaki wywarli na całą scenę.

„Dzięki naszym rozmowom z Riot po tym, jak to się stało, osobiście odniosłem wrażenie, że przynajmniej na rok 2024 GC jeszcze tam nie jest” – stwierdził.

Wątpliwości Toasta dotyczące inwestowania w 2024 r.

Pomimo rozważania potencjalnego powrotu do rywalizacji z przyjaciółmi, Disguised Toast wyraził wątpliwości co do poziomu wsparcia ze strony Riot Games, uznając je za niewystarczające, aby uzasadnić znaczące inwestycje w kobiecy tor w nadchodzącym roku. Streamer wskazał, że w oparciu o dyskusje z Riot, wysiłek i czas wymagany do 2024 roku mogą nie być warte zachodu.