X10 CRIT rozstaje się ze swoim dotychczasowym składem VALORANTA, który przed kilkoma tygodniami zagrał w ćwierćfinale mistrzostw świata.

Takiej informacji z pewnością się nie spodziewaliśmy – X10 CRIT, które miało za sobą świetnie rokujący występ na VCT Champions 2021 pożegnało się ze swoimi zawodnikami VALORANTA. Skład zespołu ograniczony został do czterech graczy, po tym jak Patiphan zdecydował się powrócić na scenę Overwatcha, zasilając Los Angeles Gladiators, czyli czołową drużynę z Overwatch League.

Póki co przyszłość byłych już zawodników X10 CRIT oraz całej organizacji nie jest do końca jasna. Wszak Tweet klubu sugeruje, że ten nie powiedział jeszcze ostatnie słowa na scenie VALORANTA, a więc możemy spodziewać się, że wkrótce X10 przedstawi swój nowy skład, który na starcie nie będzie miał łatwego zadania, bowiem ekipa na czele z Patiphanem postawiła wysoko poprzeczkę.

Pod znakiem zapytania pozostaje także przyszłość Crwsa, który po odpadnięciu z mistrzostw świata, na konferencji wspominał, że rozważa zakończenie swojej kariery esportowej.

Zawodnicy, którzy po opuszczeniu X10 CRIT stali się wolnymi agentami:

  • Thailand Itthirit „foxz” Ngamsaard
  • Thailand Panyawat „sushiboys” Subsiriroj
  • Thailand Nutchaphon „sScary” Matarat
  • Thailand Thanamethk „Crws” Mahatthananuyut