100 Thieves doszło do porozumienia z XSET. Matthew „Cryocells” Panganiban został nowym zawodnikiem popularnych Złodziei. 19-latek zastąpi w składzie Williama „Willa” Chenga.

100 Thieves udało się dostać do programu partnerskiego w VALORANCIE. Oznacza to, że amerykański zespół będzie kontynuował w przyszłym roku swoją przygodę z rozgrywkami VALORANT Champions Tour, a co za tym idzie ponownie stanie do walki o awans na Mistrzostwa Świata. Choć Amerykanie na tegorocznym VCT Champions w Turcji zagrali, to nie osiągnęli tam takiego wyniku, jak oczekiwano.

Na VCT Champions 2022 100 Thieves  pożegnało się z turniejem już na etapie fazy grupowej, przegrywając decydujący mecz z Fnatic. Choć do startu cyklu VALORANT Champions Tour 2023 wciąż pozostało wiele czasu, to amerykańska organizacja zdecydowała się wyciągnąć konsekwencje z niezbyt dobrego występu swoje drużyny w Turcji już teraz. Ofiarą tego blamażu obarczono Williama „Willa” Chenga, który wczoraj został przeniesiony na ławkę rezerwowych Złodziei.

100 Thieves równie szybko poinformowało również o znalezieniu następcy Chenga. Jego miejsce w składzie zajmie 19-letni Matthew „Cryocells” Panganiban. Amerykanin dołącza do składu ekipy stellara na zasadzie transferu z XSET, w barwach którego osiągnął top6 na ostatnich Mistrzostwach Świata.

Tak prezentuje się obecny skład 100 Thieves:

  • United States Peter „Asuna” Mazuryk
  • United States Derrek „Derrek” Ha
  • United States Brenden „stellar” McGrath
  • United States Sean „bang” Bezerra
  • United States Matthew „Cryocells” Panganiban