Patch 1.02 do Valoranta zbliża się wielkimi krokami. Riot Games postanowił uprzedzić graczy, czego mogą się spodziewać.

Najważniejszą informacją jest powrót trybu turniejowego do gry. Producent obiecuje, że matchmaking zostanie włączony tuż po patchu 1.02, czyli w ciągu najbliższych kilku dni.

Ponadto zostanie dodany nowy poziom rankingowy – Valorant nie będzie już najwyższą rangą. Od teraz najlepsi gracze w grze będą nosić tytuł Radiant. Co więcej, studio zdecydowało się na zmiany wizualne, nowe odznaki będą wyglądały tak:

Riot Games

Wprowadzono również jedną zmianę – od teraz będzie można grać ze swoimi znajomymi, bez względu jak duża różnica rankingowa jest między wami. Niemniej jednak ma to pewne ograniczenia – nie będzie się dało zagrać w parze, jeśli jedna z osób będzie miała bardzo dużo godzin w grze, a druga będzie miała całkowicie nowe konto.

Riot poinformował nas również o innym dodatku, który zostanie wprowadzony do nowego patcha. Będzie to śledzenie swoich postępów w grze. Jest to powiązane z czymś, co już znamy – Obecnie mamy do czynienia z Aktem 1, ale już wiemy, że Akty będą trwały około dwa miesiące. Przez ten czas gra będzie zapisywała twoje wszystkie statystyki, ile meczów rozegrałeś, ile wygrałeś, oraz jakie rangi miałeś w tym okresie.

Więcej zmian poznamy przy okazji wypuszczenia patcha 1.02.