Trzy mapy, na każdej bardzo bliski wynik. Ostatecznie G2 wygrało 2:1 z PartyParrots i tym samym zanotowało drugie zwycięstwo na WePlay! VALORANT Invitational.

  • European Union G2 2:1 Russian Federation PartyParrots (Split 9:13, Ascent 14:12, Haven 13:8)

W drugiej kolejce WePlay! zmierzyły się dwie bardzo mocne europejskie drużyny, mimo to przed spotkaniem znacznym faworytem było oczywiście G2. Początek spotkania nie należał jednak do najprzyjemniejszych dla Patitka i spółki. Pogrom na Splicie i wynik prowadzenie 9:1 pokazało, że PartyParrots nie straszny żaden przeciwnik. Ostatecznie ta lokacja zakończyła się porażką 9:13 G2, mimo że ardiis i davidp zagrali bardzo dobry mecz. Na serwerze zabrakło jednak mixwella i Patitka, którzy zagrali poniżej oczekiwań.

Jeszcze bardziej zacięty pojedynek obejrzeliśmy na Ascent, który ostatecznie zakończył się minimalnym zwycięstwem G2 14:12. W lepszej formie był już przede wszystkim mixwell – Hiszpan z 22 fragami poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Trzecia mapa – Haven – to już kontrolowanie sytuacji przez G2 i zwycięstwo graczy organizacji ocelote'a wynikiem 13:8. Tym razem w rolę lidera wcielił się Patitek – Polak był zdecydowanie najlepszym graczem w swojej drużynie i z 24 fragami i 283 ACS otwierał tabelę.

G2 tym samym ma już bilans 2:0 i dzisiaj zagra o awans do fazy play-off. Europejski skład zmierzy się o 18:00 z NiPem. Godzina spotkania ulegnie jednak najprawdopodobniej zmianie, bowiem wczoraj Patitek i spółka rozpoczęli swoje spotkanie ponad dwie godziny po planowanym starcie. Transmisję ze spotkania zobaczycie m.in. na kanale Polaka.