Zaskakujące wieści dotarły do nas z obozu mistrzów świata. Acend zdecydowało się odsunąć od składu drugiego zawodnika — Vladyslava „Kilesa” Shvetsa.

Jeszcze w grudniu Acend było w siódmym niebie. Zespół dwójki Polaków przeszedł do historii, wywalczając pierwszy tytuł mistrza świata w VALORANCIE. Niestety po tym sukcesie problemy w kadrze europejskiej organizacji zaczęły się mnożyć. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu pod znakiem zapytanie stała przyszłość cNeda. Turecki snajper długo wahał się nad podpisaniem nowego kontraktu z klubem. Ostatecznie wszystko zakończyło się dla obu stron dobrze i drużyna zeeka w komplecie przystąpią do VCT Challengers.

Niestety występ na pierwszym turnieju w 2022 roku Acend pod żadnym względem nie mogło zaliczyć za udanych. Formacja zeeka i starxo z rozgrywkami VCT Challengers pożegnała się już na etapie fazy grupowej. Wkrótce w szeregach mistrzów świata doszło do pierwszych roszad. Z zespołem pożegnał się BONECOLD, a dziś do Fina na ławkę rezerwowych dołączył również Kiles.

Na tę chwilę w składzie Acend pozostaje cNed, zeek oraz starxo. Nicki nowych nabytków, europejskiej organizacji powinniśmy poznać wkrótce, aczkolwiek mając na uwadze niedługo rozpoczynający się turniej VCT Masters, na którym zabraknie mistrzów świata, ci nie mają powodów, by śpieszyć się z kompletowanie swojego rosteru.