100 Thieves pokonuje NRG i pozostaje na szczycie grupy A Champions Tour Challengers Stage 2: NA. Poprzedniej nocy zwycięstwo odniosło również Luminosity.

O ile w europejskiej edycji VCT Challengers wszystko jest już niemal jasne, tak w jej amerykańskim odpowiedniku będziemy świadkami jeszcze wielu emocji. Zarówno w grupie A, jak i grupie B aż trzy zespoły mogą pochwalić się identycznym bilansem. Na jedną kolejkę przed zakończeniem fazy grupowej wszystko więc może się jeszcze zdarzyć.

Minionej nocy 100 Thieves pokonało 2 do 0 NRG Esports. Złodzieje są więc na dobrej drodzy ku temu, by zagrać w fazie play-off Champions Tour Challengers: NA, co nie udało im się w poprzednim Stage’u. Na ten moment amerykański zespół może pochwalić się bilansem 3-1, jednak tak samo, jak Ghost i XSET. Za plecami tych trzech formacji czai się jeszcze The Guard oraz wspomniana  drużyna Ethana i TSM.

Ważne zwycięstwo nocą odniosło również Luminosity. Zespół dazzLe’a, który szyld amerykańskiego giganta reprezentuje już jedynie do czasu zakończenia rozgrywek, pokonał Cloud9, nie pozwalając tym samym zbliżyć się Chmurkom w tabeli.

  • United States Cloud9 0:2 Luminosity United States
  • United States NRG Esports 0:2 100 Thieves United States