Za nami pierwszy, całkiem owocny dzień kwalifikacji do Challengers 3. Nasze największe nadzieje, czyli Chakalaka, Pit Stop i Ballista są nadal w grze.

W turnieju ostatniej szansy póki co wszystko idzie po naszej myśli. Nasze najlepsze w pełni polskie zespoły, jak Chakalaka, Pit Stop i Ballista dotarły do 1/16 finału. Nitro i spółka ostatnim razem otarli się o Challengers 2, tym razem musi się udać. Polacy są w dobrej formie, mają za sobą całkiem przyjemne spotkania. Podobne odczucia mogą mieć gracze Ballisty, a także Pit Stopu.

W grze pozostają również zawodnicy, którzy są rozsiani po całej Europie, czyli MOLSI, starxo, Mickebwoy oraz kamyk i Ayke. Jeśli Finest i Movistar Riders wygrają dzisiaj swoje spotkania, to w kolejnej rundzie będą musieli zmierzyć się ze sobą. Polsko-polski pojedynek zapowiada się naprawdę ciekawie. W 1/16 mamy również Mickebwoya i jego HONK. Warto także wspomnieć o ekipie starxo, czyli Riase Your Edge. Zespół wczoraj pokonał 2:0 Vitality, co było największą niespodzianką dotychczasowych etapów.

Początki wszystkich dzisiejszych spotkań zaplanowano na godzinę 18:00. Zwycięzców czeka później kolejny mecz o 21:00. Warto dodać, że niezbyt dużo szczęścia w dobieraniu drabinki kwalifikacji Challengers 3 miały Pit Stop i Chakalaka. Ci pierwsi w razie wygranej zmierzą się najprawdopodobniej z Guild Esports, Chakalaka zaś ze zwycięzcą meczu animel – Entropiq.