Nie udało się w dwóch poprzednich edycjach, Chakalaka jednak dopięła swego w 3. serii Beloud Cup. Nitro i spółka pokonali w finale ownage, inkasując tym samym 4 tysiące złotych.

Dotychczas jedna z najmocniejszych polskich formacji, czyli Chakalaka, docierała maksymalnie do ćwierćfinału turniejów od Beloud. Zespół jednak jak się już przełamał, to sięgnął po pełną pulę, czyli zwyciężył podczas Beloud Cup #3. Nitrko i spółka po drodze pokonali ASFALT 2:0, yazdę 2:1 i w finale ownage 3:1.

Spotkanie finałowe było jednak bardzo wyrównane i równie dobrze to ekipa nycza mogła odnieść triumf. Najlepiej o tym świadczą wyniki na poszczególnych mapach, a te układały się tak: Split 13:11, Ascent 13:9, Bind 8:13, Haven 17:15. Ownage może szczególnie żałować ostatniej lokacji, gdzie doszło do kilku dogrywek, ostatecznie to jednak Chakalaka wytrzymała ten pojedynek nerwów. Tym samym zespół Nitra zdobył główną nagrodę, czyli 4 tysiące złotych.

Sporym zaskoczeniem był wynik KLĄTWY, która odpadła już w ćwierćfinale. Młody zespół miał jednak godnego rywala – Pit Stop, czyli zwycięzcę poprzedniej edycji Beloud. Warto w tym miejscu wspomnieć również o absencji najmocniejszego polskiego zespołu – Ballisty Esports. Buld i spółka nie byli obecni na Cupie ze względu zmian kadrowych, które organizacja zapowiedziała.