W zaskakującym obrocie wydarzeń, były mistrz świata Valorant i znany lider w grze BONECOLD oficjalnie ogłosił wycofanie się z rywalizacji. Decyzja ta została podjęta po słabych występach w Team Vitality, co oznacza rozczarowujący koniec niegdyś znakomitej kariery.

Wspaniała przeszłość Acenda i przejście do Team Vitality

BONECOLD zyskał rozgłos jako lider w grze Acend, zespołu, który zapewnił sobie inauguracyjne trofeum Valorant Champions w 2021 roku. Sukces zespołu był jednak krótkotrwały, a członkowie Acend ostatecznie się rozeszli. BONECOLD znalazł nowy dom w Team Vitality, mając nadzieję na kontynuowanie zwycięskiej passy z nowym składem.

Zmagania Team Vitality w latach 2022-2023

W przeciwieństwie do triumfalnej kadencji w Acend, wyniki BONECOLDA w Team Vitality w latach 2022 i 2023 pozostawiały wiele do życzenia. Zmagania drużyny były oczywiste, ponieważ zajęła ona najniższe miejsce w turnieju inauguracyjnym w Sao Paulo i zajęła 5/6 miejsce w lidze VCT EMEA, nie zapewniając sobie miejsca w żadnych międzynarodowych wydarzeniach. Rozczarowanie wynikami prawdopodobnie odegrało rolę w decyzji BONECOLD o wycofaniu się z profesjonalnej gry.

BONECOLD ogłasza przejście na emeryturę z pozytywną perspektywą

BONECOLD wziął udział w Twitter/X, aby podzielić się wiadomością o przejściu na emeryturę za pośrednictwem szczerego wideo. W ogłoszeniu wyraził zadowolenie z ostatnich trzech lat w Valorant, ale zauważył zmianę w koncentracji i motywacji na coś innego. Chociaż BONECOLD nie wspomniał wyraźnie o swoich planach na przyszłość, zaangażował się z fanami w kolejną sesję pytań i odpowiedzi na Twitchu, rzucając światło na swoje doświadczenia na konkurencyjnej scenie Valorant.

Wylanie wsparcia ze strony społeczności Valorant

Społeczność Valorant odpowiedziała wylewem wsparcia dla decyzji BONECOLD. Inni casterzy i analitycy pogratulowali mu dotychczasowych sukcesów i złożyli najlepsze życzenia na przyszłość. W szczególności analityk Ryan Central wspominał humorystyczną dyskusję po finałach mistrzostw, stwierdzając: „Dyskusja o tym, że jesteś teraz oficjalnie najlepszym IGL-em na świecie, którą odbyliśmy po finałach mistrzostw, wciąż mnie rozśmiesza. Wszystkiego najlepszego kolego, przesyłam pozdrowienia i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, gdzie pójdziesz dalej!”.

Team Vitality szuka zastępstwa po odejściu BONECOLDA

Wraz z odejściem BONECOLDA, Team Vitality stanął przed wyzwaniem znalezienia odpowiedniego zastępstwa na nadchodzący sezon 2024. Trwają poszukiwania nowego talentu, ponieważ zespół chce się przegrupować i przedefiniować swoją strategię konkurencyjną.

Kończąc karierę zawodową, BONECOLD pozostawia po sobie dziedzictwo jako były mistrz świata i wpływowa postać w społeczności Valorant. W miarę rozwoju sceny e-sportowej fani z niecierpliwością czekają na wiadomości o przyszłych przedsięwzięciach BONECOLDA poza sferą rywalizacji.