COVID wciąż przeszkadza drużynom. Na tydzień przed VALORANT Champions Tour Masters dostaliśmy informację, że Bren Esports nie zagra w Berlinie.

Bren Esports to jedna z najlepszych drużyn w Azji. Na siedem turniejów 2021 roku w tamtejszym regionie, ekipa Witza wygrała pięć i mogła być czarnym koniem międzynarodowych finałów VCT.  Zawodnikom nie udało się jednak uzyskać wiz z powodu zaostrzenia przepisów dotyczących podróżowania z powodu COVID-19. Oznacza to, zespół musi zrezygnować z gry na VALORANT Champions Tour Masters w Berlinie.

Organizatorzy nie zamierzają wstawiać nikogo w miejsce Filipińczyków. W turnieju zobaczymy piętnaście zamiast szesnastu drużyn. W grupie D, w której miało zagrać Bren dojdzie do małych zmian, awans niezmiennie uzyskają w niej dwie drużyny, ale każda z trzech ekip będzie musiała zmierzyć się ze sobą dwukrotnie, zastosowane zostaną rewanże.

Organizatorzy VCT Masters zachowali się niesamowicie przyzwoicie. Mimo że Filipińczycy nie wystąpią na LAN-ie, to i tak otrzymają gwarantowaną nagrodę pieniężną, jaka jest przewidziana za zajęcie ostatniego miejsca w turnieju, a także 175 punktów rankingowych.

VCT Masters w Berlinie rozpocznie się już 9 września i potrwa 10 dni. W turnieju zobaczymy dwóch Polaków – zeeka i starxo, którzy reprezentują barwy Acend.