Riot Games ogłosiło, gdzie odbędą się pierwsze w historii mistrzostwa świata w VALORANTA. Na początku grudnia Worldsy zawitają do Niemiec.

Pierwsze Worldsy w historii VALORANTA odbędą się w Berlinie. Nie jest to żadne zaskoczenie, ponieważ stolica Niemiec już niedługo gościć będzie najlepszych zawodników świata podczas finałów VCT, na których zobaczymy dwóch Polaków. Barwy Acend reprezentować będą starxo i zeek.

Początkowo Riot Games zamierzało organizować każde międzynarodowe rozgrywki w innym regionie, na przeszkodzie stanęły oczywiście ograniczenia spowodowane pandemią COVID-19.  Organizatorzy poszukiwali miasta, które umożliwi udział wszystkim zakwalifikowanym drużynom.  Na razie nie wiadomo, czy mistrzostwa świata, które z pewnością przyciągnęłyby wielu fanów z całego świata, odbędą się z publicznością. Riot podkreśla, że ich głównym celem jest zorganizowanie bezpiecznego i dostępnego dla wszystkich turnieju, a więc wszystko wskazuje na to, że kibice Worldsy będą mogli obejrzeć z perspektywy trybun.

Obecnie pewne udziału na pierwszych w historii VALORANTA mistrzostwach świata jest organizacja piłkarza Barcelony – KRÜ Esports, X10 Esports oraz najlepsza amerykańska formacja Sentinels. Na turnieju łącznie zobaczymy szesnaście drużyn z całego świata. Dwanaście z nich wyłoni specjalny ranking regionalny, natomiast cztery awansują na niego z kwalifikacji.

VALORANT Champions 2021 rozpocznie się 2 grudnia i potrwa 10 dni. Na razie nie znamy dokładnej puli nagród turnieju.