MAMY TO! Mamy pierwszy polski zespół, który pojawi się na turnieju rangi Challengers. Dokonali tego chłopaki z Ballista Esports, którzy w decydującym meczu pokonali HONK 2:0.

HONK 0:2 Ballista (Haven 5:13, 6:13)

To spotkanie było szczególne, gdyż w barwach HONK występuje Mickebwoy, więc polscy kibice znaleźli się w tak zwanej sytuacji win-win. Niemniej jednak każdy liczył bardziej na Ballistę, czyli w pełni polski zespół, niż rodzynka w składzie. To, co się wydarzyło z pewnością nie zawiodło naszych rodzimych kibiców. Ballista fantastycznie weszła w mecz na Havenie, od samego początku dominując przeciwnika. Był to efekt świetnie rozgrywanej strony atakującej, w której Polacy czuli się jak ryba w wodzie. Efekt? Prowadzenie 9:3 na półmetku mapy. Po zmianie stron i wygraniu rundy pistoletowej, zwycięstwo było już nieuchronne. Ostatecznie Haven zakończył się wynikiem 13:5 dla polskiego składu, a na wyróżnienie zasłużył duet qxv – Buld, którzy strzelecko wyglądali dziś jak gracze z innej półki.

Przenieśliśmy się na Splita, wybranego z resztą przez HONK. Mickebwoy i spółka szybko jednak zdali sobie sprawę, że był to zły wybór – grając w ataku, nie potrafili zaskoczyć rywala ani jedną zagrywką. Ballista zaś prezentowała znakomitą obronę, wygrywając pięć rund z rzędu, a pierwszą połowę kończąc z pewnym prowadzeniem 8:4. Po zmianie stron obejrzeliśmy powtórkę z rozgrywki – duet qxv i Buld siał spustoszenie, a gracze znad Wisły świetnie czuli się również w rolach atakujących. Rezultat nie mógł być inny – pewne zwycięstwo 13:6 i awans na Challengers 3!

Jest to wielki sukces wciąż młodej organizacji, która zaledwie kilka tygodni temu otworzyła dywizję Valoranta. Jak widać, był to świetny krok. Polaków czeka teraz niedzielny mecz z Fnatic o awans na Masters Valorant Champions Tour. Potencjalne zwycięstwo z Brytyjczykami to również nagroda w wysokości niemal 9 tysięcy euro.

Warto wspomnieć, że o Challengers 3 walczy również starxo i jego Raise Your Edge. Trwa pierwsza mapa, transmisja spotkania na Polsat Games.