Mistrzostwo Francji dla Vitality! Pszczółki w perfekcyjnym stylu pokonują MAD Lions i sięgają po zwycięstwo z VRL France Revolution Stage 2.

Drogą, którą Vitality przebyło podczas całego sezonu VRL France Stage 2 nie była łatwa. Na Pszczółkach od samego początku leżała spora presja, bowiem kibice francuskiej organizacji słusznie mieli ogromne oczekiwania względem swoich ulubieńców po powstaniu nowej drużyny, okrzykniętej wręcz „super-teamem”. Trudno się dziwić – jeżeli w swoich szeregach posiadasz mistrza Europy oraz mistrza świata, to musisz liczyć się z tym, że fani będą oczekiwać od ciebie zwycięstwa w dosłownie każdym spotkaniu.

Mimo to po zwycięstwie z WYLDE na inaugurację VRL France Vitality zanotowało serię trzech porażek z rzędu. Z czasem ekipa Polaka – baddyegoG zaczęła się jednak rozkręcać i z rekordem 14-4 awansowała do play-offów rozgrywek. W fazie pucharowej Pszczółki pokonały 3 do 2 Karmine Corp, dzięki czemu zapewniły sobie miejsce w wielkim finale ligi francuskiej, w którym już czekało MAD Lions.

W finale to właśnie MAD Lions wydawało się być lekkim faworytem. Lwy przez cały sezon zasadniczy zanotowały jedynie jedną porażkę, awansując do play-offów z imponującym bilansem 17-1. Na dodatek w tym czasie ekipa xmsa dwukrotnie zdołała pokonać Vitality.

Oczekiwaliśmy więc, że w finale zobaczymy naprawdę wyrównany pojedynek. I początkowo wszystko na to wskazywało. Już w pierwszej grze do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której triumfowali zawodnicy francuskiej organizacji. Ta wygrana poniosła ekipę BONECOLDA. Drużyna przewodzona przez mistrza świata bez większych problemów triumfowała również na dwóch kolejnych mapach, deklasując reprezentantów hiszpańskiego klubu wynikiem 3 do 0.