Wygląda na to, że wkrótce w Movistar Riders ubędzie nam jeden Polak. Jakub „Ayke” Smoczyński ogłosił na Twitterze, że poszukuje nowej drużyny.

Zaledwie 2 miesiące trwała przygoda Ayke z Movistar Riders. 19-latek dołączył do drużyny 3 lutego, stając się kumplem z zespołu dla innego Polaka – kamyka. Movistar Riders w tym okresie jednak nie odnosili żadnych znaczących sukcesów i pojawiła się potrzeba zmian. Ayke otrzymał informację, że zespół poszukuje na jego miejsce IGL-a, tym samym on sam może szukać sobie nowego miejsca do rozwoju swojej kariery. Polak na Twitterze napisał (pisownia oryginalna):

Dziś otrzymałem informację od Movistar Riders, że mogę ogłosić iż szukam ofert od innych drużyn, ponieważ szukają dedykowanego IGLa w moje miejsce. Dostałem ofertę zagrania w tryoutach po raz kolejny, jednak postanowiłem ją odrzucić. Nasza gra przez te ostatnie 2 miesiące to był jeden wielki rollercoaster. Nie byliśmy usatysfakcjonowani naszymi wynikami, tier1 drużyny zawsze były od nas jeden krok dalej, więc potrzebne były zmiany. Mam nadzieję, że uda im się naprawić problemy które przeszkadzały nam w osiągnięciu naszych celi. Rozumiem tą decyzję i jestem wdzięczny za zaoferowanie mi udziału w tryoutach, jednak chcę poszukać czegoś nowego. Najprawdopodobniej następne kwalifikacje do VCT dalej będę grał z chłopakami, jednak w międzyczasie będę szukał innych opcji. Dalej jestem zakontraktowany, jeśli coś się zmieni to poinformuję.

Zapewne po zakończeniu drugich kwalifikacji do VCT poznamy nową drużynę Ayke. Zakończenie współpracy z Movistar Riders niekoniecznie może oznaczać końca świata dla zawodnika. Doskonałym przykładem jest chociażby kariera starxo, który w styczniu pożegnał się z posadą w Entropiq, by za kilka tygodni dołączyć do Raise Your Edge. Resztę historii doskonale znamy.