Najpierw XPG Invicta, a teraz AVEZ nie podołało w starciu z zagraniczną drużyną. Polacy przegrali 1:2 z Nexus Gaming w ramach 1. kolejki PLE.GG Valorant Nations Circuit.

W niedzielny wieczór oglądaliśmy dwa kolejne mecze 1. kolejki nowego turnieju od Polskiej Ligi Esportowej. W inauguracyjnym dniu zobaczyliśmy na serwerze trzy polskie zespoły – Illuminar, PACT i XPG Invictę. W niedzielę zaś mieliśmy okazję śledzić poczynania tylko jednego rodzimego klubu – AVEZ Esports. Ośmiornice zmierzyły się z Nexus Gaming i niestety nie podołały, przegrywając 1:2. Co prawda wygrały przekonująco Splita 13:6, ale również takim wynikiem, tylko na niekorzyść Polaków, skończył się Icebox, przez co ostatecznie to Rumuni cieszyli się z wygranej. Co ciekawe, Nexus zagrał w niedzielę sześcioosobowym składem, wymieniając jednego gracza między mapami. Być może to miało znaczący wpływ na wynik.

W drugiej parze mierzyli się gracze eSuby i HEET. Niespodziewanie to Czesi byli górą, pokonując Węgrów 2:1. Wynik o tyle dziwny, gdyż i na pierwszej mapie – Iceboxie – Deadfox i spółka rozbili rywali 13:4. Później jednak zdecydowały minimalne błędy – dwukrotnie przegranie mapy wynikiem 11:13 idealnie pokazuje, jak blisko byli gracze HEET, by wygrać to spotkanie. Niemniej jednak Węgrzy muszą się obejść smakiem i zająć 5. miejsce w tabeli. Na pierwszej pozycji zaś znajduje się PACT, które pokonało Illuminar.

Następna kolejka już w najbliższą sobotę i niedzielę. Pary 2. kolejki prezentują się następująco:

  • Poland MAD DOG'S PACT – Czech Republic eSuba
  • Hungary HEET – Poland AVEZ
  • Romania Nexus Gaming – Poland XPG Invicta
  • Czech Republic Team Sampi – Poland Illuminar Gaming