Może nie w takim tempie, w jakim byśmy wszyscy tego chcieli, ale polskie organizacje powoli otwierają się na Valoranta. Tym razem to AVEZ zdecydowało się założyć nową dywizję w swoich strukturach.

Rok 2021 to prawdziwe nowe otwarcie dla AVEZ. Ośmiornice przemeblowały sekcję CS:GO, a teraz zakładają nową dywizję w Valorancie. Organizacja zdecydowała się na wzięcie pod swoje skrzydła graczy, którzy niejednokrotnie prezentowali się w rozgrywkach Riot Games. Mowa tu m.in. o krytyqu, który ma ponadto za sobą przygodę w CS:GO. Zawodnik występował w takich organizacjach jak ALSEN Team i Dr Pepper Team, jednak od dłuższego czasu rywalizuje w Valorancie. Dołączy on do trzonu zespołu, czyli doubbbta, shafiXa i henrybga, którzy od dłuższego czasu grali razem. Całą piątkę uzupełnia adm1k.

Zawodnicy trenują razem od dłuższego czasu i przygotowują się na najbliższe wydarzenia, w których weźmiemy udział. Z pewnością postarają się zaprezentować z jak najlepszej strony i dostarczą nam masę emocji i wrażeń! – głosi oficjalny komunikat wystosowany przez AVEZ.

Przed nową drużyną pierwsze wyzwanie, czyli otwarte kwalifikacje do Challengers 3, czyli turnieju z serii Valorant Champions Tour. Turniej rusza już dziś.

Nowy skład AVEZ Esport prezentuje się następująco:

  • Adrian „henry” Ryba
  • Kamil „krytyq” Dudek
  • Tomasz „shafix” Konarzewski
  • Adam „adm1k” Siemieniec
  • Mateusz „doubbbt” Kapel