Aż dwunastu Polakom udało się przebrnąć przez drugi dzień otwartych kwalifikacji do VALORANT Champions Tour. Jutro o awans do zamkniętych eliminacji powalczy m.in. Anonymo.

Polscy gracze kontynuują dobrą serię w otwartych kwalifikacjach do VALORANT Champions Tour. Do 1/16 eliminacji udało się awansować aż dwunastu Polakom. Szczególnie cieszyć nas może świetna postawa Anonymo oraz Awarii. Bliskie osiągnięcia celu jest także EXCEL PaTiTka oraz Team Queso UNFAKE’A.  Przez drugi dzień eliminacji przedrzeć udało się ponadto G2.

W swoim ostatnim, wczorajszym meczu EXCEL po pełnej trzymapowej serii pokonało francuskie bref. Na brak emocji narzekać nie mogliśmy także w pojedynku Anonymo. Anonimowi zafundowali nam prawdziwy rollercoaster, lecz ostatecznie zdołali wyeliminować z kwalifikacji Orgless22. Dużo łatwiejsza przeprawa na koniec dnia trafiła się Awarii oraz Team Queso na czele z UNFAKE’IEM. Obie te drużyny nie miały specjalny problemów awansować do 1/16 eliminacji.

Drugi dzień otwartych kwalifikacji do VALORANT Champions Tour pochłonął wielu faworytów. Z rozgrywkami pożegnało się już m.in. KOI, Giants oraz OG. Zespół Davidap po zaciętej batalii musiał uznać wyższość YONK.

Poland Anonymo 2:1 Orgless22 European Union

European Union EXCEL (PaTiTek) 2:1 bref France

Poland Awaria 2:0 QUESTIONMARK France

European Union Team Queso (UNFAKE) 2:0 Monkey Momentum European Union