Dataminerzy z VALORANTA znaleźli kolejne dane podpowiadające nam, czego możemy się spodziewać w najbliższej aktualizacji. Według nich, wraz z przyszłym miesiącem zaktualizowany ma zostać system rankingowy najnowszej produkcji Riotu.

Wielu graczy FPS-a ze stajni Riot Games narzeka na obecny system rankingowy. Jest on nieprzejrzysty, błędny i brakuje mu wielu niezbędnych cech. Wciąż brakuje chociażby widocznego ELO. Twórcy League of Legends potwierdzili, że śledzą opinie graczy i aktywnie pracują nad wprowadzeniem rzeczy, które będą odpowiedzią na ich prośby. Odpowiedź obiecująca, aczkolwiek mało konkretna, wszak nie znamy żadnej daty najnowszego patcha, ani zapowiedzi na temat tego, co się może w nim znaleźć. Z pomocą przychodzą za to dataminerzy, których doniesienia nieraz okazały się zgodne z rzeczywistością.

Według profilu Valorant Leaks na Twitterze, system rankingowy ma przejść małą przebudowę na początku sierpnia. Po aktualizacji, każdy ranking ma posiadać pięć poziomów, które będą widnieć w postaci strzał. Dane strzały, patrząc na pliki gry, mają pokazywać Twoją historię spotkań. Nie jest to zbyt duża dawka informacji, aczkolwiek lepszy rydz niż nic. Można spekulować, że dane strzały będą indykować, czy gracz robi progres na drabince rankingowej, czy też nie. Jeżeli odpowiedź jest tak, to zapewne będziemy także wiedzieli, jak spory jest ten rozwój.

Oczywiście, to wszystko zaledwie spekulacje, do których trzeba podchodzić z odpowiednim dystansem. Spójrzcie na grafikę zamieszczoną przez profil Valorant Leaks, na Twitterze, która pomaga wizualizować sobie cały proces.