Agencja CFA zapowiedziała cykl LAN-owych turniejów w VALORANTA, które mają pomóc w rozwoju polskiej sceny. Finały odbyć się mają w Gdańsku, a konkretnie w Kinguin Esports Lounge.

Cykl turniejów organizowanych przez agencje CFA ma nosić nazwę BeChampions. Wcześniej czekają nas jednak rozgrywki BeCotender, do których awansować może absolutnie każdy. Jej uczestnicy zostaną wyłonieni z otwartych kwalifikacji, a najlepsze cztery zespoły zagrają  na LAN-ie w Gdańsku w Kinguin Esports Longue. Tam powalczą nie tylko o nagrody pieniężne, ale i punkty w systemie rankingowym, które zapewnią dwóm najwyżej sklasyfikowanym w niej drużynom, miejsce na wspominamy turnieju BeChampions, który odbędzie się w styczniu.

CFA ogłosiło także współpracę z BeLoud, dzięki czemu uczestnicy turniejów BeContender będą mogli  wywalczyć sobie przepustkę na BeLoud Cupa, gdzie mierzą się ze sobą najlepsze polskie drużyny, jak np. Anonymo. Turnieje serii BL mają być punktowane w ten sam sposób, co rozgrywki BeConrender.

  • 1. miejsce – 100 PKT
  • 2. miejsce – 75 PKT
  • 3-4. miejsce – 35 PKT

Pierwsze kwalifikacje do turnieju BeContender mają zostać rozegrane w dniach 18 i 21 października. Finały odbyć się mają natomiast 30-31 października.  Jak na razie pula nagród nie została ujawniona przez agencję CFA.