Emocje po VCT Masters w Berlinie już opadają, ale my możemy zacząć myśleć o mistrzostwach świata, na których na pewno zobaczymy dwóch naszych rodaków – zeeka i starxo. Awans Acend może zawdzięczać Gambit.

Acend raczej nie jest z siebie zadowolone po VCT Masters. Zespół  Polaków awansował, co prawda do play-offów turnieju, ale w nich odpadł już na etapie ćwierćfinału, gdzie zwycięstwo miał przecież na wyciągnięcie ręki. Europejski zespół w starciu z 100 Thieves prowadził aż 12 do 7 i miał pięć punktów meczowych. Niestety ekipa Hiko potrafiła zachować trzeźwy umysł, doprowadzić do dogrywki i w niej wygrać.

Awans do ćwierćfinału VCT Masters nie gwarantował żadnej z drużyn awansu na mistrzostwa świata. Szczęście uśmiechnęło się jednak do Acend. Na Worldsy w VALORANTA awansować można także dzięki specjalnemu rankingowi. Za zajęcie 5-8. miejsca formacja Polaków zdobyła 275 punktów Circuit, a wcześniej na  swoim koncie miała już 100. Tyle samo, co Gambit i G2. Los chciał, że obie te drużyny spotkały się ze sobą w 1/4 turnieju, a Rosjanie ostatecznie triumfowali w całym wydarzeniu, co zagwarantowało im bezpośredni miejsce na turnieju najwyższej rangi. Tym samym zespół zeeka wskoczył na pierwsze miejsce tabeli regionalnej, które gwarantuje udział w VALORANT Champions 2021.

Europe na mistrzostwach świata w VALORANTA reprezentować będzie na pewno już Acend i Fnatic. Nie wykluczone, że grono tych drużyn się powiększy, ponieważ Riot Games zmierza zorganizować jeszcze turniej ostatniej szansy dla 8 drużyn z Europy, Turcji, Bliskiego Wschodu i CIS.