Acend kończy zmagania na Red Bull Home Ground #2 na drugim miejscu. W wielkim finale zespół Polaków musiał uznać wyższość Teamu Liquid.

Sam turniej Acend i tak z pewnością może zaliczyć do udanych. Ekipa zeeka oraz starxo w fazie grupowej nie przegrali ani jednego meczu, a w dodatku w każdym z nich dominowali swoich rywali. Europejski zespół dał solidną lekcję VALORANTA m.in. Happy’emu, który swój pierwszy turniej w barwach Team BDS nie zapamięta dobrze. Drużyna Francuza w starciu z Polakami zdobyła tylko cztery rundy, a same rozgrywki zakończyła z bilansem 0-3.

W play-offach zeek i spółka pokazali, że są obecnie jedną z najlepszych ekip na świecie. W ćwierćfinale Acend pokonało 2 do 0 Gambit Esports. Na mapie numer dwa podopieczni Nbsa przejechali się po zwycięzcach VCT Masters w Berlinie, wygrywając 13 do 0. W półfinale o sile drużyny starxo przekonało się natomiast Giants.

Sam finał nie należał już do łatwych. Acend uległo 1 do 3 Teamowi Liquid i zmagania na Red Bull Ground #2 kończy ostatecznie ze srebrem. Nie mniej jednak zespół z zeekiem i starxo na pokładzie ponownie udowodnił, że na mistrzostwach świata w VALORANCIE będzie bił się o najwyższe cele.

Wynik spotkania:

United States Team Liquid 3:1 Acend European Union

  • Split – 15:13
  • Bind – 15:17
  • Ascent – 13:11
  • Breeze – 13:11