3. seria hiszpańskiego turnieju LVP Rising Series właśnie się rozpoczyna. Dzisiaj zobaczymy mecze grupy A, w której znaleźli się gracze Acend i Teamu Queso.

LVP Rising Series to hiszpański turniej, który w przeszłości padał już łupem Acend. Mimo to Polacy i spółka musieli wystartować w europejskich kwalifikacjach do turnieju, które z resztą udało się wygrać, po drodze pokonując m.in. Anonymo. W hiszpańskich kwalifikacjach wystartowali zaś gracze Teamu Queso, którzy, chociaż są Polakami, to grają dla iberyjskiej organizacji. Dzięki temu mieli nieco łatwiejszą drogę do turnieju.

Dzisiaj zaś rozpoczyna się faza grupowa LVP Rising Series #3, która potrwa do 1 września. W tym czasie wyłonimy po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, które zagrają w play-offach. Te zaś odbędą się w dniach 4-8 września. Do wygrania jest 5 tysięcy euro – tyle bowiem znajduje się w puli nagród.

Los połączył dwie „polskie” drużyny w grupie A, jednak w pierwszej kolejce nie spotkają się one ze sobą. Acend podejmie Angry Titans – to prawdziwy, europejski misz-masz, w którym gra Szwed, Portugalczyk, Belg, Brytyjczyk i Włoch. Jest to raczej anonimowa drużyna, która jednak w kwalifikacjach do turnieju pokonała węgierskie HEET, co może być ważnym ostrzeżeniem przed resztą uczestników. Niemniej jednak Acend powinno poradzić sobie z przeciwnikiem w ekspresowym tempie, z resztą starxo i spółka to zdecydowanie najwięksi faworyci turnieju, takie mecze jak ten, powinny być dla nich formalnością.

W drugiej parze Team Queso zmierzy się z portugalskim SAW. I trzeba powiedzieć, że to już o wiele bardziej niewygodny rywal i zdecydowanie bardziej wymagający. SAW to całkiem mocna, europejska drużyna, która będzie sporym wyzwaniem dla Polaków.

W turnieju pojawili się także gracze Movistar Riders, czyli m.in. Filu i kamyk, kolejni przedstawiciele Polski. Ich zespół gra w grupie B, któa startuje jutro.

Harmonogram spotkań:

  • 18:00 European Union Acend – European Union Angry Titans
  • 19:00 Portugal SAW – Poland Team Queso
  • 20:00 – mecz zwycięzców
  • 21:00 – mecz przegranych
  • 22:00 – finał drabinki przegranych