Valorant na dobre przyjął się w branży esportowej. Wielu zawodników z innych gier FPSowych zdecydowało się na rozwijanie swojej kariery w nowym tytule Riotu, który pomimo bycia w zamkniętej becie – przyciąga do siebie ogromną ilość graczy. Naprzeciw potrzebom wychodzi nowy turniej, w którym podczas pierwszej edycji zobaczymy 4 dni zmagań na najwyższym poziomie. Już 14 maja rozpocznie się Valorant Challenge, w którym o 5 000zł zawalczą najlepsze drużyny na Polskiej scenie, z udziałem wielu profesjonalnych graczy, streamerów oraz jedną drużyną z regionu CIS.

Wśród zawodników zobaczymy najlepszych zawodników, którzy zaznaczyli już swoją obecność na scenia Valoranta. Wśród nich dwa składy, które niedawno rywalizowały w finale X-KOM AGO Cup – FORDONS prowadzone przez prawdopodobnie najlepszego gracza w Polsce – Patryka “Patitka” Fabrowskiego oraz BALANCED?, utworzone z byłych profesjonalnych graczy Fortnite, pod przewodnictwem Adriana “Dju” Malczyka. Swoją obecność potwierdziła również jeszcze jedna drużyna złożona z najpopularniejszych streamerów, w której zobaczymy między innymi Mateusza “PAGO” Pągowskiego oraz Jarosława “Pashę” Jarząbkowskiego.

Podczas turnieju zobaczymy zmagania 12 drużyn, które w pierwszym etapie zostaną podzielone na 4 grupy. Rywalizacja odbywać się będzie w systemie każdy z każdym, w formacie best of 1, po czym najlepszy zespół awansuje do półfinału turnieju. 17 maja na kanale Macieja “Luza” Bugaja zobaczymy półfinały oraz finały, które zostaną przeprowadzone w formacie best of 3, z zagwarantowaniem pełnej realizacji transmisji oraz profesjonalnym komentarzem ze strony Oskara “DeerFluffyego” Formelle oraz Macieja w roli analityka wszystkich spotkań.

Faza grupowa: 14 – 16.05 (transmisje na kanałach zawodników)

Playoffy: 17.05 transmisja

Więcej informacji:

Strona wwwwww.valorantchallenge.pl
Twitterhttps://twitter.com/Valorant_Chal