Według informacji podanych przez jednego z redaktorów ESPN, obecnie każdego dnia na serwerach VALORANT pojawia się trzy miliony graczy.

VALORANT podczas premiery swojej bety pobił niemalże wszystkie rekordy popularności na twitchu. Miliony osób codziennie śledziły transmisję oczekując na uzyskanie dostępu do nowego tytułu Riot Games. Przez ostatnie tygodnie wielki bum stopniowo się wyciszał, lecz do tej pory nie mieliśmy żadnego potwierdzenia dotyczącego ilości graczy w VALORANCIE.

Wczoraj Riot ogłosił, że oficjalna premiera gry będzie miała miejsce już drugiego czerwca, a tytuł zostanie udostępniony za darmo dla wszystkich. Po nim pojawiła się informacja od jednego z dziennikarzy ESPN, Tylera „Fionn on Fire” Erzbergera, któremu udało się porozmawiać z jednym z deweloperów gry. Według niego, codziennie na serwerach VALORANT z gry cieszy się aż 3.000.000 graczy. Oczywiście większość z nas chciałoby porównać te dane do Counter-Strike'a, wszak mają to być konkurencyjne tytuły, lecz Valve nie sumuje w taki sposób swoich statystyk. Jedyne czego możemy być pewni to fakt, że CS:GO codziennie osiąga wartość 1.000.000 graczy w jednym momencie, przez co możemy spekulować, że ogólna ilość osób grających w CS-a jest większa niż 3.000.000.