W strategicznym posunięciu mającym na celu wzmocnienie składu Valorant na nadchodzący sezon VCT Americas, 100 Thieves oficjalnie ogłosiło podpisanie kontraktu z Keldenem „Boostio” Pupello, byłym kluczowym graczem Evil Geniuses. Organizacja przeszła znaczącą przebudowę po sezonie 2023, wprowadzając zmiany w składzie zawodników i wprowadzając nowego głównego trenera, Tony'ego „Zikza” Graya.

Przebudowa drużyny: Nowe twarze i świeże talenty

Do zmienionego składu 100 Thieves dołączył Daniel „eeiu” Vucenovic, który pokazał wyjątkowe umiejętności w M80, wyróżniającej się drużynie w poprzednim sezonie. Tony „Zikz” Gray, świeżo po zdobyciu tytułu Valorant Champions przez Evil Geniuses, również dołączył do zespołu jako trener, wnosząc cenne doświadczenie i spostrzeżenia. Zespół wziął udział w turnieju Red Bull Home Ground 4 przed rozpoczęciem toru VCT 2024, zapewniając sobie miejsce w pierwszej szóstce z Nicholasem „NaturE” Garrisonem jako rezerwowym.

Mistrz świata dołącza do drużyny

8 stycznia 2024 roku 100 Thieves ogłosiło ważną informację, ujawniając podpisanie kontraktu z byłym liderem Evil Geniuses (IGL), Boostio. Ujawnienie nastąpiło z wyjątkowym zwrotem akcji, ponieważ odejście Boostio zostało zaprezentowane za pomocą kreatywnego wideo przedstawiającego jego byłego trenera „wypuszczającego go z więzienia”, symbolizującego jego zwolnienie z Evil Geniuses.

Dramat poza sezonem: Więzienie kontraktowe i zmiany w składzie

Raporty wskazują, że 100 Thieves stanęło przed wyzwaniami poza sezonem, a ich zwycięski skład Valorant Champions 2023 był związany umową. Zespół musiał podjąć trudne decyzje, akceptując znaczną obniżkę wynagrodzenia lub szukając nowych możliwości poza Evil Geniuses. Warto zauważyć, że NRG Esports podpisało już kontrakt z dwoma innymi członkami zwycięskiej drużyny Evil Geniuses, co dodatkowo podkreśla burzliwy okres poza sezonem.

Skład 100 Thieves 2024 Valorant ujawniony

Z Boostio i Zikzem na czele, 100 Thieves zamierza poczynić znaczące postępy w międzynarodowych rozgrywkach w sezonie 2024 VCT. Wyniki zespołu w 2023 roku były słabe, nie kwalifikując się do Masters, Champions i VCT Americas Playoffs. Nowo utworzony skład Valorant 2024 obejmuje Boostio, Seana „bang” Bezerrę, Petera „Asuna” Mazuryka, Matthew „Cryocells” Panganibana i eeiu, a Zikz służy jako trener.

Wysokie oczekiwania wobec 100 Thieves w sezonie VCT 2024

W miarę zbliżania się do rozpoczęcia sezonu VCT 2024 20 lutego, wszystkie oczy skierowane są na 100 Thieves i ich odnowiony skład. Wraz z włączeniem Boostio, doświadczonego mistrza świata, i wskazówkami trenera Zikza, zespół ma na celu przezwyciężenie niepowodzeń z przeszłości i wyłonienie się jako potężna siła na konkurencyjnej scenie Valorant.