Cem Bölükbaşı realizuje swoją wymarzoną karierę. W cztery lata zamienił wirtualne tory na prawdziwy bolid w stawce Formuły 2.

Zdecydowanie możemy powiedzieć – jesteśmy świadkami historycznego zdarzenia. Turecki kierowca Cem Bölükbaşı, który otrzymał angaż w Formule 2, jest pierwszym przypadkiem awansu esportowca do realnych wyścigów.

Cem rozpoczął swoją przygodę z motorsportem w wieku pięciu lat i, jak to zazwyczaj bywa, swoje doświadczenie zdobywał na torach kartingowych. Jednak swoją profesjonalną karierę rozpoczął w 2017 roku od wirtualnych wyścigów w  Formula One eSports Series, gdzie reprezentował barwy G2 Esports. Już dwa lata później zadebiutował za kółkiem samochodu z serii GT4 European Series, zaś w 2020 roku trzykrotnie stanął na podium i zakończył sezon na drugim miejscu.

W 2021 roku Tureckiego kierowcę mogliśmy oglądać w F3 Asian Championship, gdzie reprezentował barwy BlackArts Racing. Co ciekawe, rywalizował tam z Guanyu Zhou, który w najbliższym sezonie będzie jeździł pod banderą Alfy Romeo u boku Valtteriego Bottasa. Cem Bölükbaşı ostatecznie zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców i przystąpił do testów Formuły 2, które poszły po jego myśli i będzie mógł postawić kolejny krok w swojej karierze.

Cem otrzymał angaż od Charouz Racing System i stawia sprawę jasno: Jeśli nie występowałbym w esportowej Formule 1, nigdy nie otrzymałbym szansy jazdy w prawdziwym samochodzie, nie byłbym miejscu, w którym jestem. Wydaje mi się, że pokazanie tej drogi: od gracza do kierowcy, jest bardzo ważne, bo daje ludziom nadzieję. Jeśli inni zobaczą, że ta droga jest możliwa do przebycia, to uwierzą w swoje szanse. Jeśli ja mogłem przejść z F1 Esports do FIA Formula 2, to każdy może. 

Debiut Cema Bölükbaşıego odbędzie się 2-4 marca, gdy powróci za kierownicę bolidu Formuły 2 na torze w Bahrainie.