Za nami trzeci wyścig z serii wirtualnego F1 2020. Po raz pierwszy na szczycie podium nie zakończył Patryk Krutyj, który został zdetronizowany przez reprezentantów Devils.one Triton Racing.

Tym razem fani Formuły 1 musieli obejść się bez emocji związanych z prawdziwym Grand Prix, wszak takowe się nie odbyło. Rajdowcy odwiedzą UK Silverstone dopiero w najbliższy weekend. Lukę po braku realnych zmagań zastąpili influencerzy oraz profesjonalni gracze, którzy w niedzielę o godzinie 17:00 załadowali się na wirtualny odpowiednik brytyjskiego toru.

Trzeci wyścig z serii posiadał kilku debiutantów. Byli nimi między innymi reprezentanci Devils.one Triton Racing, którzy mocno zamieszali w swoim pierwszym rajdzie z serii Wyzwania F1 2020. Cała trójka, czyli Mateusz „Mathias” Wypych, Wojciech „Kimiz” Bobrowicz oraz Dominik Blajer, znalazła się w czołowej piątce. Warto wspomnieć, że pierwsza dwójka zajęła kolejno pierwsze i drugie miejsce, zabierając Patrykowi Krutyjowi złoty medal. Zawodnik z zespołu Mercedesa zdobył go w poprzednich dwóch wyścigach, które odbyły się na Hungaroring oraz w Styrii. Udanym debiutem mogą pochwalić się także  Jakub „OLEJ” Bajek oraz Mikołaj „Valls” Gierak, którym udało się zakończyć rajd kolejno na piątym i szóstym miejscu.

Wyścig odbył się praktycznie bez większych karambol oraz stłuczek. Rajdowcy z Devils.one prędko objęli prowadzenie, którego nie oddawali na dłużej, chociaż Patryk Krutyj desperacko starał się im je odebrać. Często zmieniało się rozstawienie sił w środku tabeli, w związku z regularnym zaglądaniem do boksu przez graczy. Ostatnie proste wyszły na minus Mateuszowi „Dreuuu” Jaglińskiemu, który stracił na nich kilka sekund i spadł finalnie na siódmą pozycję.

Tak prezentują się wyniki rajdu na UK Silverstone: