Czwarty sezon cyklu wyścigów Republic of Simracers wspieranego przez Polską Ligę Esportową rusza pełną parą. Dzisiejszego wieczoru, na wirtualne drogi toru w Daytonie wyjadą kierowcy z całego Świata.

W zawodach prekwalifikacyjnych, na torze pojawiło się aż 128 kierowców, którzy zgodnie z osiągniętymi rezultatami zostali podzieleni pomiędzy 5 serwerów. Najlepszym czasem tego etapu pochwalić może Wojciech Łukaszek, który o 199 tysięcznych pokonał Kamila „Manux” Putonia. Tuż za nimi uplasował się Brazylijczyk Gilberto Filho. Co ciekawe, aż 27 zawodników, spośród tych, którzy zakwalifikowali się do najwyższej dywizji, zdecydowało się na jazdę Porsche 911 RSR lub Detroit EGT; pozostała trójka zasiadła za sterami Bayro EGT.

Wieczorny wyścig poprzedzi 40-minutowa sesja treningowa, po której odbędą się właściwe kwalifikacje do rywalizacji. Start samego wyścigu zaplanowany jest zaś na godzinę 21:00. Na szczęście dla kierowców, którzy nie zdołali ustanowić czasu w fazie prekwalifikacji, dzisiejsze zawody są jedynie testem przed właściwym sezonem i nie będą liczyły się do klasyfikacji generalnej całego cyklu. Wszyscy zainteresowani mogą jeszcze zapisać się do Republic of Simracers na portalu RoS.