Zimowe wirtualne ściganie wraca do żywych. Dzięki funkcji cross play w MotoGP 22, użytkownicy zarówno PlayStation 4 i 5 będą mogli wziąć udział w wirtualnych zawodach MotoGP, a zwycięzca całego cyklu zgarnie między innymi hulajnogę elektryczną o wartości 400 euro!

Stale pojawiają się kolejne osoby i firmy, które dostrzegają ogromny potencjał jaki drzemie w esporcie. Firma VARBOS zajmująca się dystrybucją rowerów oraz hulajnóg elektrycznych na terenie Irlandii jest jedną z nich i to właśnie dzięki niej żądni emocji gracze eMotoGP znowu pościgają się wirtualnymi motocyklami! Sytuacja jest lepsza niż kiedykolwiek, bowiem teraz użytkownicy PlayStation 4 i PlayStation 5, będą mogli wziąć udział w wyścigach dzięki wprowadzeniu funkcji cross play w grze MotoGP 22. Ściganie rozpocznie się w możliwie najlepszym okresie czyli w listopadzie i zakończy w styczniu wypełniając nudne zimowe wieczory świetną rozrywką i niezapomnianymi emocjami.

Jak będzie przebiegać rywalizacja? Niestety pojemność lobby w samej grze jest ograniczona, dlatego 30 października odbędą się eliminacje na torze Mugello, które pozwolą wyłonić 14 najszybszych graczy, którzy będą walczyć w pełnym sezonie składającym się z 12 rund o główną nagrodę jaką jest hulajnoga elektryczna od firmy VARBOS. Wyścigi poprzedzą 15-minutowe kwalifikacje, a główne zmagania rozegrają się na dystansie 50% pełnego wyścigu. Naturalnie każda runda będzie stremowana w serwisie YouTube wraz z komentarzem Mateusza „Gucio1846” Kapusty.

Kolejne lata pokazują, że zainteresowanie eMotoGP w Polsce stale rośnie, dlatego mamy nadzieję, że dzięki funkcji cross play swoich sił spróbują również osoby, które dotychczas nie miały technicznej możliwości wzięcia udziały w lidze z powodu braku konsoli PlayStation 5. Dodatkowo pamiętajmy, że same zawody to nie tylko zabawa, rywalizacja między naszymi graczami oraz walka o główną nagrodę, ale także świetny trening przygotowawczy do nadchodzących mistrzostw świata eMotoGP 2023. Najwyższa pora wprowadzić polskie flagi na szczyty wszelkich rankingów światowych!

źródło: informacja prasowa