Za nami rywalizacja w klasie DTM na torze w Barcelonie. Dziś na wirtualny asfalt wyjadą samochody GT3, a w nich goście specjalni – Marcin Urbaś oraz Paweł Fajdek.

Piątkowy wyścig w klasie DTM został wygrany przez nikogo innego jak Dominika Blajera. Reprezentant teamu DV1 TRITON Racing ponownie okazał się zdecydowanie najszybszym kierowcą z całego zestawienia, umacniając swoją pozycję lidera. Jednak pierwszy sprint został wygrany przez Marcina Rybaczuka z Carboner Racing Team, który ostatecznie zajął drugie miejsce na podium. Na szczególną uwagę zasłużył Riley Philips – jedyny obcokrajowiec stale pojawiający się w czołówce kierowców CANAL+ DTM Series. Brytyjczyk zakończył na piątej pozycji.

Ponownie za wirtualnym kółkiem zasiądzie Paweł Fajdek – czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem. Dołączy do niego Marcin Urbaś – sprinter, który w 2002 roku zdobył złoty medal na Halowych Mistrzostwach Europy w biegu na 200 metrów. W ubiegłym tygodniu Urbaś podczas swojego debiutu zamknął stawkę, lecz Fajdek wypracował sobie 22. pozycję. Dzisiejsza lista uczestników wygląda następująco:

28. Paweł Fajdek

Wyścig rozpocznie się o godzinie 17:30 i będzie go można oglądać na antenie nSport+. Dla fanów czterech kółek, którzy chcą obejrzeć zawody w internecie, zapraszamy na stronę nSport+ na Facebooku. Seria wyścigów jest realizowana wspólnie przez agencję gamingową Fantasyexpo i Republic of Simracers. Wszystkie szczegóły oraz możliwość zapisania się do zawodów dostępne są na stronie www.republicofsimracers.com.