Za nami rywalizacja w klasie DTM na torze w Barcelonie. Dziś na wirtualny asfalt wyjadą samochody GT3, a w nich goście specjalni – Marcin Urbaś oraz Paweł Fajdek. 

Piątkowy wyścig w klasie DTM został wygrany przez nikogo innego jak Dominika Blajera. Reprezentant teamu DV1 TRITON Racing ponownie okazał się zdecydowanie najszybszym kierowcą z całego zestawienia, umacniając swoją pozycję lidera. Jednak pierwszy sprint został wygrany przez Marcina Rybaczuka z Carboner Racing Team, który ostatecznie zajął drugie miejsce na podium. Na szczególną uwagę zasłużył Riley Philips – jedyny obcokrajowiec stale pojawiający się w czołówce kierowców CANAL+ DTM Series. Brytyjczyk zakończył na piątej pozycji. 

Ponownie za wirtualnym kółkiem zasiądzie Paweł Fajdek – czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem. Dołączy do niego Marcin Urbaś – sprinter, który w 2002 roku zdobył złoty medal na Halowych Mistrzostwach Europy w biegu na 200 metrów. W ubiegłym tygodniu Urbaś podczas swojego debiutu zamknął stawkę, lecz Fajdek wypracował sobie 22. pozycję. Dzisiejsza lista uczestników wygląda następująco:

 1. Jakub Charkot
 2. Dominik Blajer
 3. Mateusz Tyszkiewicz
 4. Paweł Krężelok
 5. Wiktor Smolarczyk
 6. Jakub Piaścik
 7. Łukasz Sokół
 8. Rafał Szołtysek
 9. Artur Kazimierski
 10. Przemer Ber
 11. Kamil Kostyra
 12. Igor Barański
 13. Michał Miziołek
 14. Daniel Libront 
 15. Zbigniew Siara
 16. Mariusz Tworzydło
 17. Wojciech Bobrowicz
 18. Dawid Hojczyk
 19. Dawid Fryzowicz
 20. Lukasz Kogut
 21. Michał Nowakowski
 22. Jan Garbas
 23. Mariusz Lebek
 24. Mateusz Cienkowski
 25. Dawid Nabożny
 26. Bartosz Groszek
 27. Marcin Urbaś
 28. Paweł Fajdek

Wyścig rozpocznie się o godzinie 17:30 i będzie go można oglądać na antenie nSport+. Dla fanów czterech kółek, którzy chcą obejrzeć zawody w internecie, zapraszamy na stronę nSport+ na Facebooku. Seria wyścigów jest realizowana wspólnie przez agencję gamingową Fantasyexpo i Republic of Simracers. Wszystkie szczegóły oraz możliwość zapisania się do zawodów dostępne są na stronie www.republicofsimracers.com.