Piąty tydzień serii CANAL+ DTM & GT3 Series zabiera nas do słonecznej Barcelony. Przed nami dwa kolejne wirtualne wyścigi.

W serii wirtualnych wyścigów organizowanych przy współpracy z Republic of Simracers oraz Fantasyexpo, pozostały już zaledwie trzy przystanki. Najbliższy z nich zabierze nas na tor pod Barceloną, na którym jak zwykle zobaczymy dwie sesje – w klasie DTM oraz w GT3. 

Tor charakteryzuje się dwiema prostymi, z czego startowa jest bardzo długa oraz serią zawiłych zakrętów, na których łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w Barcelonie jest szalenie trudne, dlatego kwalifikacje mają jeszcze większą wagę niż zwykle.

Już dziś, na torze pojawią się samochody klasy DTM. W klasyfikacji generalnej tej grupy króluje Dominik Blajer z DV1 TRITON Racing, który prowadzi ponad dwustoma punktami. Jednak pokaźna przewaga nie powinna nikogo dziwić – Blajer dotychczas wygrał każdy piątkowy wyścig, co przekłada się wysoką przewagę. W prekwalifikacjach do dzisiejszych zawodów, wykręcił drugi najlepszy czas, plasując się zaraz za Marcinem Rybaczukiem. 

Pełna lista uczestników wygląda następująco:

 1. Marcin Rybaczuk
 2. Dominik Blajer
 3. Maciej Młynek
 4. Łukasz Sokół
 5. Piotr Stachulec
 6. Rafał Szołtysek
 7. Mateusz Kędzia
 8. Przemek Ber
 9. Konrad Żerebiec
 10. Riley Philips
 11. Mateusz Tyszkiewicz
 12. Marcin Swiderek
 13. Wojciech Bobrowicz
 14. Kamil Putoń
 15. Przemek Lemanek
 16. Mateusz Wypych
 17. Mateusz Łuczak
 18. Mateusz Mazurek
 19. Dawid Fryzowicz
 20. Paweł Krężelok
 21. Jakub Bohatyrewicz
 22. Aleksander Rogoza
 23. Wojciech Rak
 24. Jakub Piaścik
 25. Adrian Dziedzic
 26. Kacper Michalak

Wyścig rozpocznie się o godzinie 18:30 i będzie go można oglądać na antenie nSport+. Dla fanów czterech kółek, którzy chcą obejrzeć zawody w internecie, zapraszamy na stronę nSport+ na Facebooku. Seria wyścigów jest realizowana wspólnie przez agencję gamingową Fantasyexpo i Republic of Simracers. Wszystkie szczegóły oraz możliwość zapisania się do zawodów dostępne są na stronie www.republicofsimracers.com.