Już w najbliższą niedzielę odbędzie się czwarty wyścig w ramach Virtual Grand Prix. Tym razem wybór toru przypadł fanom, którzy postawili na Interlagos Circuit w Brazylii.

Włodarze Formuły 1 posiłkując się cudami technologii, postanowili tymczasowo przenieść swoje wyścigi na wirtualne tory. Dzięki temu fani prawdziwego motorsportu wraz z amatorami esportu w najbliższą niedzielę zasiądą wspólnie przed odbiornikami aby oglądać swoich ulubieńców w bolidach. Najbliższy przystanek Virtual Grand Prix odbędzie się w Brazylii, a tor został wybrany przez fanów Formuły. Głosowanie zostało przeprowadzone dlatego, że tor Zandvoort w Holandii nie ma swojego odzwierciedlenia w F1 2019.

Po raz kolejny wśród uczestników pojawią się nazwiska występujące na co dzień na prawdziwych torach F1. Na pewno możemy liczyć ponownie na Alexa Albona, Antonio Giovinazziego, George’a Russella, Nicholasa Latifiego i Charlesa Leclerca. Oprócz nich swoich sił spróbują gwiazdy krytkieta – Stuard Broad i Ben Stokes oraz obrońca A.C. Milan – Alessio Romagnoli. Pełna lista nazwisk zostanie ogłoszona na dniach.

Ponownie zawody będzie można oglądać na oficjalnych kanach Formuły 1: YouTube, Twitch, Weibo oraz Facebooku. Dodatkowo dochodzą transmisje telewizyjne, a w Polsce znajdzie się ona na antenie Eleven Sports 2. Wyścig rozpocznie się o godzinie 19:00, wraz z sesją kwalifikacyjną potrwa około półtorej godziny. Kierowcy będą mieli do przejechania na Interlagos 28 okrążeń.