Polska Liga Esportowa nawiązała współpracę z Republic of Simracers, czego efektem jest całkowicie nowa seria zawodów simracingowych, wzorowana na prawdziwym cyklu TCR – PLE x ROS TCR Cup.

TCR to zmagania samochodów, określanych mianem turystycznych, czyli cztero- oraz pięciodrzwiowych modeli spotykanych często na drogach. Wzorem prawdziwych serii, taki asortyment pojazdów oddany będzie również w ręce głodnych wrażeń simracerów. Wirtualni kierowcy będą mogli więc wybrać swoje narzędzie triumfów nie tylko spośród klasyków takich jak Honda Civic, Volkswagen Golf czy Ford Focus, ale również mniej znanych modeli, jakimi są np. Lada Vesta czy Hyundai i30.

Inspiracja prawdziwymi zawodami klasy TCR widoczna jest również na liście torów cyklu – zmagania rozpoczną się na najlepszym polskim obiekcie, jakim jest Tor Poznań. Wielkopolski autodrom będzie gościł wyścig zerowy, stanowiący swoisty wstęp do PLE x ROS TCR Cup. W następnych sześciu weekendach wyścigowych, wirtualni kierowcy odwiedzą legendarne lokacje z całego świata, m.in. brytyjskie Brands Hatch, niemieckie tory Hockenheimring oraz Nurburgring czy francuskie Paul Ricard, znane chociażby z mistrzostw Formuły 1.

W PLE x ROS TCR Cup może wziąć udział każdy chętny, wystarczy jedynie zarejestrować się na oficjalnej stronie cyklu. Grono kierowców z pewnością będzie zróżnicowane, gdyż w innych seriach organizowanych przez Republic of Simracers występowali już wirtualni kierowcy z Brazylii czy Palestyny.

Pierwszy weekend wyścigowy odbędzie się już w najbliższą sobotę, w formacie kwalifikacji oraz dwóch 20-minutowych sprintów na Torze Poznań. Rywalizację będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch.tv, na fanpage’u Polskiej Ligi Esportowej na Facebooku oraz na kanale PLE w serwisie YouTube. Wyścigi swoim komentarzem okraszą Andrzej 'MrN' Wasielewski, Piotr 'kycu' Kaszyca oraz Wojciech 'Qu' Malaca.