Ściganie w ramach czwartego sezonu Republic of Simracers czas zacząć! Do rywalizacji na torze Daytona stanie 154 wirtualnych kierowców, w tym również weterani prawdziwych dróg.

Czwarty sezon zawodów Republic of Simracers to osiem tygodni ścigania się na torach ulokowanych w Ameryce Północnej, na wzór prawdziwego cyklu IMSA SportsCar Championship. Wśród zarejestrowanych kierowców znajdziemy wielu Polaków, ale również graczy z całego świata – nawet z tak odległych krajów jak Brazylia czy Ghana.

Stu pięćdziesięciu czterech kierowców przebrnęło przez fazę prekwalifikacyjną tego wyścigu i stanie do walki w sześciu dywizjach. W najwyższej z nich wystartuje aż 26 Polaków, 3 Niemców oraz Gilberto Filho z Brazylii.  Najlepszym czasem tego etapu pochwalić może się Kamil „Manux” Putoń, który okazał się lepszy od wspomnianego wyżej Gilberto Filho o zaledwie trzy setne części sekundy. Kamil jest triumfatorem testowego wyścigu, który odbył się przed dwoma tygodniami również na torze Daytona, więc osiągnięty teraz rezultat potwierdza jego świetne przygotowanie na tym obiekcie.

Kierowcy o 20:00 rozpoczną sesję treningową, zaś 40 minut później przystąpią do właściwych kwalifikacji przed wyścigiem, który zaplanowany jest na godzinę 21:00. Dzisiejszy wyścig można obejrzeć na kanale Kyca w serwisie Twitch.tv.