Za nami wyścig w klasie DTM na torze Monza, a najszybszym kierowcą okazał się nie kto inny jak Dominik Blajer. Pozostając na Półwyspie Apenińskim, dziś obejrzymy rywalizację w grupie GT3.

Dominik Blajer, kierowca DV1 TRITON Racing, zdążył nas przyzwyczaić do swoich zwycięstw. Nie inaczej było podczas piątkowego wyścigu na torze Monza, po którym Blajer ponownie zawitał na najwyższym miejscu podium. Zaraz za nim, po raz pierwszy w topowej trójce, uplasował się Maciej Młynek z Carboner Racing Team, zdobywając 507 punktów dla swojej drużyny. Trzecim najlepszym kierowcą okazał się Kamil Putoń z Together Esports, który wiele skorzystał na zasadzie “reverse grid” zajmując kolejno 10. i 2. miejsce w wyścigach. 

Dziś na torze w Monzy zobaczymy samochody z klasy GT3. W prekwalifikacjach ponownie najlepiej wypadł Jakub Charkot, lecz tym razem zaraz za nim uplasował się Wiktor Smolarczyk również reprezentujący barwy DV1 TRITON Racing. Oczywiście dziś ponownie na torze zobaczymy czterokrotnego mistrza świata w rzucie młotem – Pawła Fajdka. Dziś dołączy do niego kolejny gość specjalny – Karol Basz, który ma na swoim koncie szereg sukcesów w motorsporcie. Do największych należy pierwsze miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Świata 2015 oraz 1 miejsce w Lamborghini World Final 2019 (Pro-Am). 

Oto jak prezentuje się pełna lista uczestników:

 1. Jakub Charkot
 2. Wiktor Smolarczyk
 3. Dominik Blajer
 4. Mariusz Tworzydło
 5. Kamil Kostyra
 6. Mateusz Tyszkiewicz
 7. Piotr Burzała
 8. Kamil Rogalski
 9. Paweł Krężlok
 10. Mariusz Lebek
 11. Zbigniew Siara
 12. Łukasz Sokół
 13. Michał Saskowski
 14. Wojciech Bobrowicz
 15. Kamil Putoń
 16. Jakub Piaścik
 17. Rafał Szołtysek
 18. Przemek Ber
 19. Konrad Jeczen
 20. Daniel Libront
 21. Igor Barański
 22. Artur Kazimierski
 23. Adam Zalewski
 24. Jacek Konon
 25. Michał Miziołek
 26. Michał Kmieciak
 27. Paweł Fajdek
 28. Karol Basz

Wyścig rozpocznie się o godzinie 17:30 i będzie go można oglądać na antenie nSport+. Dla fanów czterech kółek, którzy chcą obejrzeć zawody w internecie, zapraszamy na stronę nSport+ na Facebooku. Seria wyścigów jest realizowana wspólnie przez agencję gamingową Fantasyexpo i Republic of Simracers. Wszystkie szczegóły oraz możliwość zapisania się do zawodów dostępne są na stronie www.republicofsimracers.com.