Korsarz_303 wygrywając dotychczas wszystkie wyścigi zapewnił sobie mistrzostwo w eMotoGP Polish League na cztery rundy przed końcem sezonu. Nadal trwa zaciekła walka o drugie i trzecie miejsce w generalce.

Dla Patryka Mytycha ścigającego się wirtualnym Suzuki tor w Sepang będzie się kojarzył niezwykle dobrze, bowiem to właśnie na tym obiekcie zapewnił sobie pierwsze w historii mistrzostwo eMotoGP Polish League. Korsarz_303 dokonał tego w niewyobrażalnym stylu, którego nie powstydziliby się najwięksi mistrzostwie motocyklowych mistrzostw świata.

Kategoria PlayStation 5 – początek wyścigu nie wskazywał na sukces Korsarza. Patryk po starcie z Pole Position bardzo szybko zaliczył upadek po własnym błędzie spadając na ostatnie miejsce, by następnie kilka okrążeń później popełnić podobny błąd i początkowo odrabianie strat przebiegało dość mozolnie. W tym czasie na prowadzeniu z ogromną przewagą jechał Jarek Jakubowski na Ducati i wszystko wskazywało na to, że będzie on pierwszym innym zwycięzcą tego sezonu. Jarul8200 spędził na pierwszym miejscu cały wyścig i wydawało się, że w pełni kontroluje sytuację. Patryk Mytych z tyłu rozkręcał się coraz bardziej i miał niezwykle ambitny plan aby jednak odrobić jak najszybciej straty, aby jeszcze powalczyć o zwycięstwo. Wydawało się to być nierealne. Na 3 okrążenia przed końcem, Jarek miał ponad 6 sekund przewagi. Jak to jednak mawia Paweł Szkopek – nie ma rzeczy niemożliwych. Na ostatnim okrążeniu po błędzie jarula8200, zawodnik Suzuki wyszedł na prowadzenie i nie oddał już dziewiątego zwycięstwa w tym sezonie, zwycięstwa które zapewniło mu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na cztery rundy przed końcem sezonu!

Drugie miejsce zajął wyżej wymieniony Jarek Jakubowski na Ducati, po naprawdę świetnym wyścigu w jego wykonaniu. Jarul8200 pokazał, że cały czas pamięta jak jeździć szybko i że wciąż liczy się w walce o zwycięstwa. Na trzecim miejscu zawody zakończył Łukasz Dąbrowski (Waszka_46), który stoczył dobry pojedynek o podium z Michałem Pilichowskim. O ile Korsarz_303 wywalczył już pierwsze miejsce na koniec sezonu, tak nadal trwa zacięta walka o drugie i trzecie miejsce w generalce między Jarkiem Jakubowskim, Łukaszem Dąbrowskim, Kubą Lotz i Michałem Pilichowskim. Całą czwórkę dzieli jedynie 14 punktów.

Mateusz „Gucio1846” Kapusta (Szkopek Team): „Serdecznie gratuluję Patrykowi mistrzostwa. Jest fenomenalnym graczem. Świetnie się odnajduje we wszystkich warunkach i na wszystkich torach. To co robi podczas kwalifikacji, wyścigów, po prostu czapki z głów. Cieszę się, że tak wspaniale sobie radzi i mam nadzieję, że doświadczenia z eMotoGP Polish League będzie mógł przełożyć na kolejny sezon MotoGP eSport Championship. Gratuluję!”

Na PlayStation 4 zwycięstwo odniósł Karol Czochralski, który awansował na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Malezyjczyka RocketBoy90_. Drugie miejsce zajął pakos_ramos, natomiast podium uzupełnił Michał Wróbel czyli Oldboy_-81-.

Partnerami eMotoGP Polish League są Szkopek TeamGucio1846ZerkeModularPrzedsiębiorstwo Budowlane Granit oraz Smartbau, natomiast patronami medialnymi są MOTOGP.PL oraz Ścigacz.pl.