Z okazji premiery F1® 2020 grono polskich entuzjastów elektronicznej rozgrywki wystąpi w serii wyścigów wirtualnej formuły. Pierwszy z  nich odbędzie się w najbliższą niedzielę.

12, 19 oraz 26 lipca łącznie 20 osób spróbuje się wcielić w rolę kierowcy bolidu królowej motorsportu. W każdą niedzielę gwiazdy wezmą udział w jednym wyścigu, a na koniec wyłonimy jednego mistrza, który otrzyma miano najszybszego nadwiślańskiego influencera. Rywalizację zawodników będzie można oglądać na żywo w telewizji na kanale Gametoon. Transmisje planowane są w niedziele – 12 (tor Austria), 19 (tor Węgry) oraz 26 (tor UK) lipca – o godzinie 17:00. W najbliższą niedzielę na tor w Austrii wyjadą:

 1. Mateusz “PAGO” Pągowski
 2. Paweł “SAJU” Pawełczak
 3. Karol “Imponderabilia” Paciorek
 4. Damian “Pevor” Kozioł
 5. Miłosz “Miłosz93” Bogdanowski
 6. Jakub “Kromka” Górka
 7. Jacek “HS” Kamiński
 8. Patryk Krutyj
 9. Łukasz “MówPoLucku” Kos
 10. Kamil “Yuuhi” Prucheński
 11. Radosław “NieDaRadek” Skorowski
 12. Tadeusz “Ratlooz” Zieliński
 13. Adrian “Slayproxx” Bieranowski
 14. Mateusz “Dreuuu” Jagliński
 15. Michał “Perakk” Perkowski
 16. Filip “n4rkis” Burzig
 17. Michał “BoomLay” Śliwiński
 18. TBA
 19. TBA
 20. TBA

Wyzwanie nie będzie wyścigiem drużynowym, więc każdy z kierowców będzie zbierał punkty na swoje konto, które będą przyznawane według zasad wewnątrz gry. Przed każdym startem przeprowadzone zostaną kwalifikacje, decydujące o pozycji startowej. Ograniczone zostaną do jednego okrążenia, więc nie ma mowy o błędach! Główny wyścig będzie miał połowę długości, zaś obrażenia bolidów będą zmniejszone.