Najbardziej rozpoznawalny zawodnik esportowych wyścigów motocyklowych, dzięki wsparciu New-Tec sprawdzi swoje możliwości zasiadając za sterami wirtualnych samochodów.

Dąbrowianin znany pod pseudonimem Gucio1846 dotychczas kojarzony był wyłącznie z esportem motocyklowym. Mateusz Kapusta, startujący obecnie w barwach Szkopek Team to dwukrotny mistrz i jednorazowo II-vice mistrz ligi włoskiej eMotoGP, od 2017 roku jeden z czołowych zawodników oficjalnych mistrzostw świata MotoGP eSport Championship na PlayStation oraz ścisła czołówka AMA Init eSports. Choć wyścigi motocyklowe to jego pierwsza miłość, sam podkreśla że mógłby ścigać się absolutnie wszystkim wirtualnie jak i w realu. Dzięki nowemu partnerowi jakim jest dąbrowski New-Tec, Gucio tym razem będzie miał możliwość sprawdzenia się w wirtualnych wyścigach samochodowych w grach takich jak Assetto Corsa Competizione oraz Gran Turismo. Oczywiście nie oznacza to porzucenia motocyklowego simracingu. Samochody będą uzupełnieniem jego pasji i przyjemną odskocznią od dwóch kółek.

Mateusz „Gucio1846” Kapusta: „Przede wszystkim pragnę bardzo gorąco podziękować Kamilowi z New-Tec bez którego ciężko byłoby mi wejść w samochodowy simracing. Kamil jest co prawda kierowcą rajdowym, a ja celuję w wyścigi asfaltowe, jednak nadal ma ogromną wiedzę o samochodach i wierzę że okaże się ona cenna w samochodowych symulatorach. Jestem podekscytowany. Nigdy nie wychodziłem poza swoją motocyklową strefę komfortu, ale myślę że czasem dobrze jest spróbować czegoś nowego. Oczywiście wirtualne wyścigi motocyklowe są dla mnie absolutnym priorytetem i nadal będę dawał z siebie wszystko aby jak najlepiej reprezentować barwy Szkopek Team w eMotoGP.”

Wyścigowe postępy Gucia będzie można śledzić na jego FP: https://www.facebook.com/Gucio1846