Korsarz_27 odrobił nieco straty po pechowy wyścigu w Aragonii, odnosząc pewne zwycięstwo tydzień później na argentyńskim Termas.

Polskie motocyklowe rozgrywki esportowe jeszcze nigdy nie były tak zacięte! eMotoGP Polish League pod wodzą Szkopek Team to gwarancja niesamowitych emocji w każdym wyścigu i tak wysoki poziom zawodników, że tabela klasyfikacji generalnej pęka w szwach. Dziewiąta runda jak najbardziej wpisała się w powyższy opis zapewniając świetne widowisko na argentyńskim Termas.

Patryk Mytych w kwalifikacjach klasycznie zdobył Pole Position, a w samym wyścigu prowadził niemal od startu do mety zyskując bardzo cenne 25 punktów do klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy – Korsarz nie ukończył poprzedniego wyścigu z powodu problemów technicznych przez co stracił prowadzenie w generalce wtedy jeszcze na cztery rundy przed końcem sezonu. Po wyścigu na Termas traci już tylko 8 punktów do pierwszego Łukasza Dąbrowskiego, który w tym wyścigu zajął drugie miejsce minimalizując straty. Jeszcze nigdy nie było tak zaciętej walki o pierwsze miejsce w tabeli na trzy wyścigi przed zakończeniem sezonu i wiele wskazuje na to, że jeśli problemy techniczne nie odegrają żadnej roli, to będziemy świadkami być może walki o mistrzostwo do ostatniej rundy.

Kolejne podium z rzędu wywalczył zawodnik Suzuki Kuba Lotz. Dwa drugie miejsca i trzecie w Argentynie dały polskiemu graczowi awans na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i możliwość nawiązania walki o trzecie miejsce na końcowym podium, choć będzie musiał stoczyć o nie twardą walkę z równie szybkim tureckim zawodnikiem Mertem Uruncu. Tak jak w poprzednim wyścigu w walce o nieco dalsze pozycje brylował Karol Szymański, tak w Argentynie ze świetnej strony pokazał się Darek Godlewski, który do czasu upadku pokazywał wyśmienite tempo i świetne umiejętności bezpośredniej walki na torze. Przypomnijmy, że Darek jest jednym z trzech graczy którzy sięgnęli po zwycięstwo w pierwszej edycji eMotoGP Polish League.

Do końca sezonu pozostały trzy rundy. Na ten moment niemal każde miejsce w klasyfikacji generalnej nie jest pewne. Emocje rosną z każdą kolejną rundą. Najbliższy wyścig w Katalonii może przynieść wiele niespodzianek, zwłaszcza że tor pojawia się po raz pierwszy w rozgrywkach eMotoGP Polish League.

Transmisja z wyścigu szóstej rundy eMotoGP Polish League: