Łukasz Dąbrowski (Waszka_46) w ostatnim wyścigu przypieczętował tytuł mistrzowski drugiej edycji eMotoGP Polish League pod patronatem Szkopek Team!

Wyścig na Mugello może nie był najbardziej zaciętym spośród wszystkich które zawodnicy przejechali w tym sezonie, ale na pewno był przepełniony niesamowicie pozytywnymi emocjami, które towarzyszyły wszystkim na koniec naprawdę udanych rozgrywek.

Do ostatniej rundy Łukasz Dąbrowski przystąpił z 19-punktową przewagą nad Patrykiem Mytychem. Zasadniczo występ w tym wyścigu dla Waszki_46 był czystą formalnością, ale znając serwery gry wszystko było możliwe. Patryk Mytych zrobił absolutnie wszystko, aby próbować coś zmienić. Najpierw zdobył Pole Position, a następnie po krótkiej walce z Kubą Lotz błyskawicznie odjechał na pierwszej pozycji, którą utrzymał do szachownicy. Bezbłędna jazda i pewne zwycięstwo z ponad 16-sekundową przewagą nie były jednak w stanie zmienić losów mistrzostw. Łukasz Dąbrowski ukończył wyścig na 3 pozycji dzięki czemu z łatwością przypieczętował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając swój pierwszy tytuł mistrzowski w eMotoGP Polish League na motocyklu Ducati. Łukasz prezentował w tym sezonie świetne tempo i nie raz walczył jak równy z równym z obrońcą tytułu. Bezwzględnie wykorzystywał błędy rywali i pokazywał bardzo ważną regularność. Patryk Mytych tym razem musiał zadowolić się drugim miejscem w generalce, ale i tak może być z siebie zadowolony, gdyż po raz kolejny pokazał że jest niesamowicie szybkim zawodnikiem, zdobywając najwięcej Pole Position i najwięcej zwycięstw. Kuba Lotz na koniec zanotował kolejny bardzo dobry wyścig i dzięki drugiej pozycji w wyścigu zdołał ostatecznie wskoczyć na podium w klasyfikacji generalnej.

Druga edycja eMotoGP Polish League była bardzo udana. Wzrosła frekwencja i zainteresowanie zagranicznych zawodników. Stawka bardzo mocno się wyrównała, dzięki czemu niemal w każdym wyścigu trwała walka o każdą pozycję, a wszystko to na bardzo wysokim i profesjonalnym poziomie. Ogromne podziękowania należą się Szkopek Team za wyjście ze świetną inicjatywą i stworzeniem wspaniałej przestrzeni wyścigowej dla graczy oraz osobom utrzymującym sprawne działanie ligi –  Mateuszowi Kapuście, Bartkowi Rucińskiemu, Michałowi Wróblowi, Kubie Lotz i Łukaszowi Dąbrowskiemu.

Kwalifikacje:

Wyścig:

Partnerami eMotoGP Polish League są Szkopek TeamGucio1846ZerkeModularPrzedsiębiorstwo Budowlane Granit oraz Smartbau, natomiast patronami medialnymi są MOTOGP.PL, Ścigacz.pl.