Patryk Mytych jest nie do zatrzymania. Po siedmiu rundach sezonu ma kolosalną przewagę nad drugim zawodnikiem i pewnie zmierza po końcowe zwycięstwo.

W obecnym sezonie wirtualnych wyścigów motocyklowych dominuje jedna osoba – Patryk Mytych. O ile w poprzednim wyścigu na japońskim Motegi zwycięstwo zawodnika Suzuki nie było takie oczywiste, tak na Misano pokazał że to był jedynie wypadek przy pracy i pomimo przewagi nie ma zamiaru spocząć na laurach.

W kategorii PlayStation 5 kwalifikacje były naprawdę zacięte. Zwykle Korsarz_303 robił niesamowicie dobry czas, często ponad sekundę lepszy od reszty stawki, jednak na Misano na bardzo porównywalnym poziomie był pilich_st i mocno zagroził liderowi klasyfikacji. Choć było ciężko, Patryk Mytych sięgnął po kolejne Pole Position. W samym wyścigu wydawało się, że Michał Pilichowski na Yamasze będzie w stanie walczyć z nim o zwycięstwo, jednak szybki błąd pozbawił go tej możliwości, a Korsarz_303 miał już przed sobą formalność w postaci dojechania do mety bez błędu, co też się stało. Patryk bez problemu wygrał wyścig, a drugie miejsce zajął Kuba Lotz również jadący na Suzuki. Kuba zasłużył na to podium patrząc na to jaki ogromny progres zrobił w ostatnim czasie. Na trzecim miejscu wylądował Jarek Jakubowski (jarul8200) na Ducati, który musiał odrabiać straty po upadku nie ze swojej winy i po jednym wyjeździe poza tor. To świetny wynik biorąc pod uwagę powyższe problemy.

W kategorii PlayStation 4 zwycięstwo zgarnął Tahoi, drugie miejsce wywaczył PakosRamos a podium uzupełnił Oldboy. Poniżej znajduje się transmisja z wyścigu z komentarzem zawodnika Szkopek Team, Mateusza „Gucio1846” Kapusty.

Partnerami eMotoGP Polish League są Szkopek Team, Gucio1846, Zerke, Modular, Przedsiębiorstwo Budowlane Granit oraz Smartbau, natomiast patronami medialnymi są MOTOGP.PL oraz Ścigacz.pl.