Sześciu podstawowych kierowców Formuły 1 weźmie udział w Virtual Grand Prix w Szanghaju, które odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Wyścigi Formuły 1, podobnie do całego świata sportów tradycyjnych, zostały zawieszone do odwołania. Jednak włodarze odpowiadając na prośby fanów, oczekujących motorsportowej rywalizacji tworząc serię wirtualnych Grand Prix, które zastąpią normalne serie aż sytuacja na świecie się nie poprawi.

Zaledwie dwa tygodnie temu odbył się wyścig na wirtualnym torze w Australii, który zastąpił zawody w Bahrajnie. Najszybszym kierowcą okazał się Charles Leclerc, który w swoim debiucie nie tylko przyjechał na metę pierwszy, ale wypracował sobie przewagę ponad czternastu sekund.

W najbliższą niedzielę w bolidach pojawi się sześciu kierowców Formuły 1, a będą to: Charles Leclerc, George Russell, Antonio Giovinazzi, Lando Norris, Alex Albon oraz Nicholas Latifi. Dołączy do nich na przykład Thibaut Courtois, czyli bramkarz Realu Madryt, który w ten weekend przybierze barwy Red Bulla.

W najbliższą niedzielę odbędzie się trzeci wyścig z serii Virtual Grand Prix. Tym razem wydarzenie odbędzie się na torze w Szanghaju, zgodnie z harmonogramem Formuły 1. Zawody rozpoczną się o godzinie 19:00, a nie o godzinie 21:00 jak poprzednie wyścigi. Transmisję będzie można oglądać na oficjalnych kanałach Formuły 1 na platformie YouTube, Twitch, Weibo oraz Facebooku. Dodatkowo relacja pojawi się w telewizji w ponad 100 kanałach na całym świecie. W Polsce będzie można ją zobaczyć na antenie Eleven Sports 2.