W najbliższą niedzielę odbędzie się drugi wyścig infuencerów zatytułowany “Wyzwanie F1!” organizowany z okazji premiery gry F1 2020.

Nowy sezon Formuły 1 wystartował z przytupem, a wraz z nim premierę zaliczyła nowa edycja wirtualnej królowej motorsportu –  F1® 2020. Od 10 lipca każdy kto kupił tytuł od Codemasters może cieszyć się z niesamowitych doznań związanych z wyścigami najszybszych samochodów na świecie. 

Już dzisiaj o godzinie 17:00, czyli niedługo po prawdziwym Grand Prix Węgier, będziemy mogli obejrzeć internetowy wyścig zwolenników elektronicznej rozrywki. Aż dziewiętnaście osób wyjedzie na wirtualny tor Hungaroring walcząc o kolejne punkty. W porównaniu do Austrii, trasa posiada zdecydowanie więcej zakrętów, co sprawia, że jest wolniejsza. Uczestnicy będą musieli wykazać się większym skupieniem i przygotowaniem, wszak tzw. biała tarka na niektórych zakrętach nie wybacza błędów.  

Po raz pierwszy zobaczymy Gosię Rdest, czyli pierwszą i aktualnie jedyną Polkę startującą w W Series. Swój debiut zaliczy również Krzysztof Golonka znany w internecie jako “Trenuj z Krzychem. Z kolei o swoje odkupienie powalczy Radosław “NieDaRadek” Skorowski, który mimo wielu przygotowań zakończył wyścig na końcu stawki. Tym razem, dzięki zasadzie reverse grid, wystartuje z drugiej pozycji. 

Oto pełna lista uczestników:

 1. Gosia Rdest
 2. Patryk Krutyj
 3. Krzysztof “TrenujZKrzychem” Golonka
 4. Mateusz “PAGO” Pągowski
 5. Paweł “SAJU” Pawełczak
 6. Damian “Pevor” Kozioł
 7. Miłosz “Miłosz93” Bogdanowski
 8. Jakub “Kromka” Górka
 9. Jacek “HS” Kamiński
 10. Łukasz “MówPoLucku” Kos
 11. Kamil “Yuuhi” Prucheński
 12. Radosław “NieDaRadek” Skorowski
 13. Tadeusz “Ratlooz” Zieliński
 14. Adrian “Slayproxx” Bieranowski
 15. Mateusz “Dreuuu” Jagliński
 16. Krzysztof „Polter” Ernest
 17. Filip “n4rkis” Burzig
 18. Michał “BoomLay” Śliwiński
 19. Bartosz “bejott” Jakubowski

Przypomnijmy, że wyścig będzie miał 50% długości oraz uszkodzenia bolidów będą wyłączone, a ich osiągi wyrównane. Każdy kierowca pracuje na swoje konto, więc dobór drużynowy nie ma znaczenia. 

Wyniki ostatniego wyścigu można znaleźć pod tym adresem. Wyzwanie ponownie rozpocznie się o godzinie 17:00, a oficjalną transmisję znajdziecie na kanale ESPORT NOW oraz telewizji Gametoon.