Dopiero informowaliśmy o tym, że AMA (American Motorcyclist Association) otworzyło się na pierwsze w swojej historii motocyklowe rozgrywki esportowe, a my mamy tam już polskiego uczestnika… w czołówce!

Mateusz Kapusta znany graczom jako Gucio1846 wraz ze swoim zespołem Szkopek Team pozyskał licencję AMA dającą możliwość wzięcia udziału w Init Esports w grze RiMS Racing. Są to pierwsze tego typu rozgrywki pod skrzydłami AMA w których można wygrać oficjalną plakietkę mistrza oraz dwudniowy pobyt na paddocku wraz z zespołem AMA Superbike.

Rozgrywki składają się z czterech wyzwań w pierwszej fazie i z trzech w drugiej. Zawodnicy walczą o możliwie najlepszy czas na danym torze/trasie, a zwycięzcą zostaje ten który uzyska najlepszy łączony rezultat ze wszystkich rund. W tym momencie odbywa się pierwsze wyzwanie na torze Laguna Seca, które potrwa do 26 lutego. Rywalizacja jest o tyle trudniejsza, że tabela czasów jest jedna dla graczy ze wszystkich platform (PC, PlayStation, Xbox). Nie przeszkadza to jednak Guciowi, który na swoim wirtualnym BMW M1000RR od początku regularnie tasuje się z rywalami w TOP10!

Mateusz „Gucio1846” Kapusta: „Głównym dla mnie wyzwaniem jest tak naprawdę całkowicie inny model jazdy między grami RiMS Racing, a MotoGP 21. W tym samym czasie startuję także w międzynarodowej lidze eMotoGP i przestawianie się z jednej gry na drugą nie należy do łatwych zadań. Mimo to jestem w naprawdę dobrej formie, nastroju, a to tylko nakręca do lepszej jazdy! Nie ukrywam, że wiele wskazówek które do tej pory przekazał mi Paweł Szkopek, bardzo mocno wpływają na poprawę moich wyników, dlatego mam ogromne nadzieje na super rezultat na koniec rozgrywek. Poza tym, fajnie jest być częścią społeczności AMA.

Wyniki na bieżąco można śledzić pod tym linkiem: https://initesports.gg/ranking-round-1-weathertech-raceway/