Zakończyła się ekscytująca pierwsza runda Unitel Mazda MX-5 Esports w ramach Pucharu Polski Digital Motorsport.

7 kwietnia na wirtualny, japoński tor Tsukuba dwukrotnie wyjechało 24 zawodników biorących udział w pierwszej rundzie Unitel Mazda MX-5 Esports. Są to rozgrywki Pucharu Polski Digital Motorsport przy współpracy Polskim Związkiem Motorowym.

Zwycięzcą pierwszego wyścigu na Tsukubie został Dariusz Felczak, który do końca musiał trzymać za plecami Miroslawa Nastalczyka – ten wpadła na metę zaledwie 0.7 sek. za Dariuszem. Podium w tym wyścigu uzupełnił Robert Pyrek wpadając tracąc do lidera tylko sekundę. W drugim wyścigu najlepiej poradził sobie Przemysław Martyna, natomiast za nim na metę wpadli kolejno Nikodem Wierzbicki oraz Paweł Szymanek.

W obu wyścigach nie było wyraźnego lidera i klasyfikacja dość mocno się wymieszała. Najrówniej ze wszystkich pojechał Nikodem Wierzbicki, który dzięki 4 i 2 pozycji został liderem klasyfikacji generalnej z dorobkiem 57 punktów. Kolejno na drugim, trzecim i czwartym miejscu znajdują się Piotr Matuszczak, Kamil Grabowski i Paweł Szymanek posiadając identyczną ilość punktów która wynosi 46. O kolejności w jakiej zostali oni ustawieni w klasyfikacji generalnej zdecydowały wyniki pierwszego wyścigu.

Kolejna runda odbędzie się już 14 kwietnia na brytyjskim torze Outlon Park.