Nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od startu tegorocznego F1 Esports Series. W składzie Mercedes-AMG Petronas F1 Esports Team znalazło się miejsce dla naszego rodaka – Patryka Krutyja.

W świecie wirtualnym, Mercedes-AMG Petronas F1 Esports Team zdecydowanie podąża śladami swojego większego brata z prawdziwych torów Formuły 1 – ekipa trenująca w Brackley zdobyła zarówno mistrzostwo indywidualne, jak i drużynowe w pierwszym sezonie serii ze wsparciem Mercedesa. Nie dziwi więc, że Srebrne Strzały nie zwalniają i również w tym roku przygotowały niesamowicie silny skład, który rywalizować będzie w F1 Esports Series.

Elementem centralnym zespołu będzie niezmiennie dwukrotny już mistrz cyklu – Brendon Leigh. Kiedy F1 Esports Series jeszcze raczkowało w pierwszym sezonie, Brytyjczyk już ścigał się używając bolidu produkowanego w Brackley, zatem wątpliwe jest, aby chciał zmienić pracodawcę w przyszłości. U boku Brendona, miejsce w ekipie Mercedesa zachował również Polak – Patryk Krutyj, który także występował już w F1 Esports Series. Patryk pełnił w zeszłym sezonie rolę trzeciego kierowcy ekipy. Ostatnim reprezentantem Srebrnych Strzał będzie natomiast Daniel Shields, debiutant, który wybrany został z numerem 10 w drafcie.


Odświeżony skład Mercedes-AMG Petronas F1 Esports Team wyjedzie na wirtualne tory 11 września.