Korsarz_27 robi co może aby wrócić na pozycję lidera i obronić tytuł wywalczony w pierwszej edycji eMotoGP Polish League.

Na dwie rundy przed końcem drugiej edycji polskich, motocyklowych rozgrywek esportowych nadal nie wiemy kto zostanie mistrzem. Jedno jest pewne – będzie to Patryk Mytych lub Łukasz Dąbrowski. Obaj zawodnicy mają wystarczającą przewagę nad trzecim Mertem Uncuru aby nie martwić się o pierwsze dwa miejsca w generalce.

Obecnie liderem jest Łukasz Dąbrowski czyli Waszka_46. Zawodnik Ducati ma jednak tylko trzy punkty przewagi nad Korsarzem, a ten z kolei w Katalonii pokazał że w ostatnich dwóch rundach sezonu zrobi absolutnie wszystko aby sięgnąć po ostateczny triumf. Na hiszpańskim obiekcie Patryk po zdobyciu Pole Position odniósł kolejne pewne zwycięstwo i zdaje się być niesamowicie mocny. Łukasz choć minimalnie wolniejszy ma niesamowitą wolę walki i po upadku w pierwszej szykanie zdołał wdrapać się na drugie miejsce ratując pozycję lidera. Na stole zostało jeszcze Brno i Mugello. Na obu torach obaj czują się bardzo mocni, więc spodziewamy się epickiej walki do końca sezonu.

Na trzecim miejsce po pięknej walce z Łukaszem wskoczył Karol Szymański na motocyklu Yamaha. Trzeba przyznać że końcówkę sezonu Karol ma naprawdę mocną i pokazuje kawał dobrego ścigania, zwłaszcza od strony technicznej. Świetne, przemyślane manewry i niezłe tempo musiały zaowocować podium.

Walka o pierwsze miejsce trwa w najlepsze ale trzecia pozycja na podium eMotoGP Polish League jest równie otwarta. W tej chwili miejsce to zajmuje turecki zawodnik Mert Uncuru, ale tuż za nim znajdują się ostatnio świetnie jeżdżący Kuba Lotz i właśnie wyżej wymieniony Karol Szymański. Swoją drogą gracze zrównali się punktami, więc dla nich będzie to dodatkowy motywator do lepszej jazdy.

Z racji świąt, przedostatnia runda drugiej edycji eMotoGP Polish League odbędzie się dopiero 24 kwietnia.

Transmisja z wyścigu szóstej rundy eMotoGP Polish League: